Бондаренко Л.

“Латаття ніжний цвіт…”
(матеріали до уроку позакласного читання за творчістю неокласиків)

Урок позакласного читання за спадщиною неокласиків (М. Зерова, М. Драй-Хмари, П. Филиповича, Юрія Клена) проводимо після вивчення творчості М. Рильського, щоб він був логічним продовженням розмови про українську класичну поезію першої половини ХХ століття. Методика його підготовки вимагає особливої продуманості через складність цього матеріалу для учнівського сприймання. Школярі уже мають досвід вивчення віршів вітчизняних поетів ХІХ – початку ХХ століття.

Теми: неокласики

«Я син свого народу»
(Методичний варіант розгляду біографії письменника)

Спадщина поета Євгена Маланюка, «одного з найталановитіших і найяскравіших в усій нашій літературі» [1, с.132], займає належне місце в програмі загальноосвітньої школи. Але поезія майстра нелегка для розуміння. Тільки епіграфи до поезій Є.Маланюка — це рядки з Біблії, Геракліта, Сенеки, «Слова о полку Ігоревім», Г.Сковороди, Т.Шевченка, П.Куліша, І.Франка, М.Філянського, М.Рильського, О.Ольжича, Ю.Липи, А. Міцкевича, Ш. Бодлера, Е.Верхарна, А. Рембо, Р.-М. Рільке, Я. Івашкевича, Ф.Тютчева, О. Блока, А. Ахматової, М. Гумільова та ін.

Персоналії:
Маланюк Є.

Виховання в учнів культури почуттів засобами поезії
(на матеріалі збірки Івана Франка “Зів’яле листя”)

У сучасній педагогічній науці загальноприйнятою є думка, що з усіх літературних родів найбільше впливає на формування духовного світу людини лірика. “Багатство і благородство почуттів підлітків, – писав В. Сухомлинський, – немислиме без співпереживання найтонших порухів людської душі, які являють собою духовне багатство і надбання людства”. І далі уточнював, що мова йде “про почуття, переживання, втілені у визначних творах світової поезії” [4, с.551]. Він вважав ліричні вірші єдиним у своєму роді засобом виховання.

Теми: Зів’яле листя Персоналії:
Франко І.

“Дочка Поезії, сестра людської Правди”

19 березня 2015 року виповнилося 85 років від дня народження Ліни Костенко. Наукова громадськість краю долучилася до відзначення ювілею поетеси. 12 березня у Херсонському державному університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Творча постать Ліни Костенко: сучасне прочитання”. Її організатор – кафедра української літератури нашого вузу.
У заході взяло участь понад 130 науковців: доктори, кандидати наук, докторанти, аспіранти, пошукувачі, магістранти з різних міст України. На обговорення виносилися такі питання:

Персоналії:
Костенко Л.

Всеукраїнська наукова конференція в Херсоні
(до 120-річчя Миколи Куліша)
Наприкінці 2012 р. виповнилося 120 літ від дня народження Миколи Куліша. Цей драматург зі світовим ім’ям, талант якого на початку ХХІ ст. розкривається все новими гранями, народився у с. Чаплинка на Херсонщині. Наукова громадськість краю долучилася до вшанування пам’яті свого видатного земляка. 20-21 грудня 2012 р. у Херсонському державному університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Микола Куліш і Розстріляне Відродження”.
Персоналії:
Куліш М.Г.

Компаративний аналіз на уроках літературного краєзнавства
(на прикладі казок Дніпрової Чайки)

Педагогіка та методика



Лідія Бондаренко


Компаративний аналіз на уроках літературного краєзнавства

(на прикладі казок Дніпрової Чайки)

Персоналії:
Дніпрова Чайка

"Як до тебе протоптати тропи?"
(Матеріали до вивчення життєвого шляху Євгена Маланюка в 11-му класі)

Життєвий шлях та художня спадщина Євгена Маланюка нарешті посіли чільне місце в шкільній програмі. Однак під час опрацювання цієї теми словесники відчувають брак методичних матеріалів. Пропонуємо один із можливих варіантів вивчення біографії письменника в 11 класі.

Персоналії:
Маланюк Є.

“Дай, Боже, нам усім так любити Україну...”
(сценарій позакласного заходу за життям і творчістю Олеся Гончара)

Педагогіка і методика

 

Лідія Бондаренко

 

“Дай, Боже, нам усім так любити Україну...”

(сценарій позакласного заходу за життям і творчістю Олеся Гончара)

 

Вступне слово учителя. Дорогі учні, автор, про якого піде мова, Вам знайомий. Сьогодні ж з’ясуємо, наскільки добре Ви його знаєте. Для початку назвемо його ім’я, розгадавши таку літературну загадку:

Персоналії:
Олесь Гончар

Сторінки



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини