Оленковський М.П.

Археологічна катастрофа на Херсонщині

Краєзнавство



Микола Оленковський


Археологічна катастрофа на Херсонщині

Територія Херсонської області на початок ХХІ століття перетворилася на зону історико-культурної катастрофи. Поєднання двох руйнаційних факторів — екологічного та антропогенного — тільки за одне ХХ століття знищило тут майже усі матеріальні залишки багатотисячолітньої історії людства. Абсолютно аргументовано можна стверджувати, що археологічна спадщина жодного регіону Європи так не постраждала від діяльності людини, як територія Херсонщини.
Теми: археологія

Підсумки наукових досліджень Херсонської обласної охоронної археологічної експедиції
Херсонська обласна охоронна археологічна експедиція діяла 33 роки. Її було створено у квітні 1976 року, а останнім роком її існування був 2009. Створена експедиція та усі роки очолювалась автором. За час існування експедиція мала різне підпорядкування. З 1976 по 1979 роки це була експедиція Херсонського краєзнавчого музею. З 1980 по 1984, та з 1993 по 1996 роки — спільна експедиція Херсонського обласного відділу охорони пам’яток та секції археології Херсонської облорганізації Українського товариства охорони пам’яток.
Теми: археологія

Велетенські кургани Херсонщини – національне надбання України
(проблеми охорони та туристичного використання)

Краєзнавство

 

Микола Оленковський

 

Велетенські кургани Херсонщини – національне надбання України

(проблеми охорони та туристичного використання)

 

Теми: археологія, Херсонщина, кургани

Володимир Кедровський - авторитетна постать української західної діаспори

 

ІСТОРІЯ

 

Микола Оленковський

 

Персоналії:
Кедровський В.І.

Історія Бериславщини часу первісного суспільства

Найдавнішу історію Бериславщини досить погано знають не лише широкі кола мешканців району, а й навіть місцеві історики та краєзнавці. Але у цьому немає чогось особливо дивного. Так вже вийшло, що перші археологічні дослідження, які припадають на кінець XIX - початок ХХ ст., здійснено не професійними вченими-археологами, а аматорами. Потім, до кінця 1940-х років, дослідження практично не проводились.

Теми: археологія, Берислав, Бериславщина

Олешшя
Місто Олешшя - причорноморський унікум середньовічної історії України

Перетворившись у Х ст. на могутню політичну силу та найбільшу державу Європи, Київська Русь мала наміри володіти й землями Північного Причорномор’я або, принаймні, мати зверхність над кочовиками цього степового краю. І володіння Керченською протокою ще за часів Святослава Ігоревича, й побудування міста Тмутаракань на Таманському півострові вказують, що це не було примарою. Входила до складу Київської Руси територія Північно-Західного Причорномор’я та лівобережного Нижнього Подунав’я, між річками Дністер та Сирет.

Теми: Олешшя, середньовіччя



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини