Чорна М.М.

До проблеми вивчення епістолярію Бориса Грінченка
(на матеріалі листування з Осипом Маковеєм)

В епістолярію письменників відбивається складний процес визрівання й усвідомлення інтелігенцією ідеї незалежності України. Вражає в листах Б.Грінченка розмаїття обговорюваних питань, які стосуються не лише становлення та розвитку української мови чи літератури, а й питань історії, культури нашого народу. Епістоли відтворюють духовну атмосферу доби, характеризують кореспондентів та їхніх сучасників, містять актуальні думки.

Теми: епістолярій Персоналії:
Грінченко Б., Маковей О.

Епістолярний діалог Бориса Грінченка з Осипом Маковеєм

Епістолярна спадщина майстрів слова завжди привертала увагу літературознавців. Досить звернутися до відомих публікацій листів Т.Шевченка, Марка Вовчка, І.Франка, В.Винниченка, М.Коцюбинського, В.Стефаника, Лесі Українки, В.Стуса та інших, щоб зрозуміти, що видання епістолярію вже давно стало важливим та цінним джерелом для вивчення історії письменства. Вирішенню багатьох літературознавчих проблем сприяє дослідження та видання архівних (передусім епістолярних) матеріалів представників літератури. Листи містять біографічний та фактичний матеріал першорядної ваги.

Теми: епістолярій Персоналії:
Грінченко Б., Маковей О.

Творча індивідуальність Володимира Винниченка

19 жовтня 2010 року кафедра українського літературознавства Інституту філології та журналістики на базі Херсонського державного університету провела Регіональну наукову конференцію, що була приурочена до 130-річчя з дня народження В.Винниченка.

Персоналії:
Винниченко В.К.



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини