Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. Я для мами намалюю
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Іван Немченко. Військова хитрість
Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Акція "Запали свічку"

22 листопада 2008 року біля пам'ятного знака жертвам голодомору та політичних репресій відбувся мітинг, який відкрив голова районної державної адміністрації А.М.Немченко.

- Сьогодні зібралися, - сказав він, - жителі райцентру, щоб відзначити страшну дату. Двадцять населених пунктів району постраждали від жахливого голоду, багато мешканців сіл. Про це дали свідчення жителі району, які збирали 43 пошукові групи. Завдяки людям з пошукових груп відтворено страшне горе наших земляків. Дуже довгий час очевидці тих подій боялись давати свідчення, їх залякала тодішня влада. Сьогодні не треба шукати винних, а зробити все, щоб подібного горя люди не знали ніколи.

Науково-пошукова група учнів озвучили списки загиблих у райцентрі від голодної смерті, прочитали спогади очевидців про цей страшний період, коли люди їли котів, собак, траву, птахів, все що можна було прожувати і ковтнути.

Ведуча бібліотекар І.А.Суханова, читці, учні Чаплинської ЗОШ № 3 С.Наумова та Д.Тишкевич звернулись до присутніх із закликом пам'ятати про геноцид проти рідного народу, а учні Чаплинської спеціалізованої школи № 1 С.Бузулук та Н.Домбровська прочитали власні вірші про голод.

...Звучить траурна музика. Горять пересторогою запалені свічки. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про невинно загиблих.

Отець Георгій Свято-Покровської церкви зачитав звернення до українського народу Митрополита Київської і всієї України Володимира та відслужив поминальну панахиду.

Такі мітинги пройшли по всіх населених пунктах району.

 

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)