Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Ігор Проценко. Цвіт вишні
Голодомор 1932-1933 років на Бериславщині
Вісник Таврійської фундації. Випуск 7
Анатолій Анастасьєв. В яблучко
Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Микола Швидун. Батьківська криниця
Середа В.М. Україночка
“Час несе рікою води...”
Бібліографічний опис: 
Олексюк О.В.
“Час несе рікою води...” // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 54-55. - Рец. на кн.: Середа В.М. Україночка: Пісні. — Київ–Херсон: Просвіта, 2004. — 55 с.
Рец. на кн.:
Середа В.М.
Україночка: Пісні. — Київ–Херсон: Просвіта, 2004. — 55 с.

Творчість Володимира Середи тісно пов’язана з розвитком літературно-мистецьких традицій краю. Автор поетичних збірок “Я рад предутренней заре” (1997), “Якщо приїдете в Херсон” (1998), “Приїздіть до нас в Херсон” (2002) та науково-популярного видання “На ґрунті народнім” здобув підтримку з боку шанувальників художнього слова не лише в Україні, а й за межами держави. Згадую презентацію нашого видавництва “Просвіта” на Шевченківські дні 2002 року у Москві, де книги Миколи Братана, Миколи Василенка і Володимира Середи (“Приїздіть до нас в Херсон”) мали неабияке зацікавлення серед учасників міжнародної виставки книг. Особливу увагу цим виданням надали віце-прем’єр Росії Валентина Матвієнко, лідер комуністів Російської Федерації Геннадій Зюганов та віце-спікер Держдуми Росії Володимир Жириновський, які в одноголосся заявили про правильну орієнтацію авторів на пропаганду рідної мови і родинних традицій. Можливо, саме тому пісня “Україночка” має аж п’ять авторів музики, а пісня “Як завітаєте в Херсон” на музику Олени Гончарук неодноразово здобувала визнання на обласних та всеукраїнських вокальних конкурсах. Приємно, що пісні на музику Валерія Другальова, Анатолія Шейченка, Ігоря Полєвікова, Володимира Телюка, Олени Гончарук та народного артиста України Миколи Свидюка виконують не лише солісти філармоній та аматорські колективи, а і діти, — це говорить про спорідненість поколінь в утвердженні аксіоми, проголошеної Тарасом Шевченком: “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...”
І хоча відчувається вагання автора у виборі мови текстів, проте як на мене у Володимира Середи природніше і найбільш майстерно звучать вірші рідною українською мовою:

“Час несе рікою води,
Мокрим снігом тане.
Тільки в серці моїм спогад
Про тебе не в’яне”.

Сподіваюся, що новітня збірка пісень поета прислужиться і виконавцям, і популяризаторам пісенності соборної України.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)