Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. І краса, і держава
Голодомор 1932-1933 років на Бериславщині
Микола Василенко. Уламки імперії
Олег Олексюк. На крилах Просвіти
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Микола Братан. День святого Миколая
Тюкавкін В.Г. Серце розбудіть своє
Олексюк О.В.
Пісня, що стала долею // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 56-57. - Рец. на кн.: Тюкавкін В.Г. Серце розбудіть своє: Пісні. — Херсон: Просвіта, 2003. — 47 с.
Пісня, що стала долею
Рец. на кн.:
Тюкавкін В.Г.
Серце розбудіть своє: Пісні. — Херсон: Просвіта, 2003. — 47 с.

Музика — постійний супутник життя і творчості Валерія Герасимовича Тюкавкіна.
Народився майбутній композитор 23 лютого 1925 року у селянській родині в поселенні Усть-Тасуркай Приаргунського району Читинської області. Ще з дитинства його чарували народні мелодії. У роки служби в армії Валерій Герасимович був першим заспівувачем у полку. Любов до народної творчості не покидала його і в роки війни, коли він захищав рідну землю від німецько-фашистських загарбників. У хвилини затишшя між боями В.Тюкавкін записував на обривках солдатської газети куплети пісень, почутих від однополчан. За проявлену мужність отримав державні нагороди — медалі “За відвагу”, “За бойові заслуги”, “За перемогу над Японією”, орден Вітчизняної війни.
Повернувшись до мирного життя, Валерій Герасимович здобув різноманітну освіту, працював викладачем, а вільний час присвячував художній самодіяльності.
У 1965 році В.Г.Тюкавкін переїхав на Херсонщину, в Асканію-Нову. Понад 20 років керує і постійно вдосконалює творчу діяльність фольклорно-етнографічного ансамблю “Пряля”. У репертуарі ансамблю — українські думи, балади, ліричні, хорові і весільні пісні. Колектив неодноразово ставав лауреатом республіканських, державних та міжнародних фестивалів. У 1980 році ансамблю присвоїли почесне звання “Народний”.
Впродовж свого звитяжного творчого шляху Валерій Тюкавкін створив не один колектив художньої самодіяльності, займався систематизацією фольклорних матеріалів. Написав багато пісень, що друкувалися в районній, обласній та всеукраїнській пресі. Вийшли друком кілька збірок: “Пісні Асканії-Нови”, “В степу широкому біля Асканії”, “Мій світ озернюють пісні” та “Степова далина”.
У 1990 році творчий внесок композитора у національну музичну скарбницю був високо оцінений на державному рівні. Йому присвоєне почесне звання “Заслужений працівник культури України”.
І зараз Валерій Герасимович Тюкавкін не полишає улюбленого заняття — створює нові чудові пісні, співпрацює з колективами художньої самодіяльності. Він переконаний, що справжня людина повинна мати справу свого життя і добре на ній розумітися.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 121 книг;
1,513 статей;
345 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)