Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Відчахнута віть
Ігор Проценко. Вечірні вогні
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Голос Батьківщини
Микола Братан. Танго над лиманом
Іван Немченко. Корсунські світанки
Чорнобель О.І. Краю мій
Зоряна стежина Олексія Чорнобеля
Бібліографічний опис: 
Олексюк О.В.
Зоряна стежина Олексія Чорнобеля // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 60. - Рец. на кн.: Чорнобель О.І. Краю мій: Пісні / Передм. О.Олексюка. — Херсон: Просвіта, 2002. — 39 с.
Рец. на кн.:
Чорнобель О.І.
Краю мій: Пісні / Передм. О.Олексюка. — Херсон: Просвіта, 2002. — 39 с.
Зоряна стежина Олексія Чорнобеля бере початок з просторів Полтавщини, де народився і виріс поет-пісняр. Школа, технікум, пізніше педінститут сприяли становленню художника слова з власною громадянською позицією, з вірою у відродження духу українського на теренах Батьківщини.
Стверджуючи свій поступ до істини, поет неодноразово мав клопіт з чиновницьким збайдужінням, проте літератор долав підйоми, і його
“Ніхто не змусив спину гнуть
Та слугувать рабом…”
А мелодійність рядків, зачаровуючи природньою сув’яззю слів, слугувала поетові у пошуку самобутнього голосу серед плеяди відомих майстрів слова.
І хоча доля не щадила Олексія Івановича і спонукала до вимушених подорожів, проте це не завадило вже в часи поновлення незалежності України утвердитися і на Херсонщині, і на Поліссі як лірик високого гатунку. Тож закономірно, що на вірші Олексія Чорнобеля пишуть пісні композитори з усіх куточків України, серед яких відомі на весь світ Олександр Злотник та Микола Ведмедеря.
Ви тримаєте в руках вже другу збірку пісень “Краю мій” (перша — “Барви веселкові”), яка нині стоголоссям розливається по зоряній стежині до сердець вірних шанувальників поетичного Слова і, сподіваюся, прислужиться у збагаченні репертуару солістів професійної та аматорської сцени.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)