педагогіка

Славна альма-матір: Херсонська школа № 2

Поволі добігає кінця ще один навчальний рік, який цього разу для шкільної родини є ювілейним роком. Навчальний заклад, багатий своєю історією та освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячних за науку випускників, святкує свій 105-річний день народження.
Нагадаємо історію цієї школи:
2 березня 1912 року на засіданні міської управи її голова М.І. Блажков повідомив рішення Міської Думи про будівництво нової забалківської школи на території старої церкви, а також квартири для керівника і додаткових класних кімнат при Пушкінському училищі.

Теми: Херсонська ЗОШ №2

“Латаття ніжний цвіт…”
(матеріали до уроку позакласного читання за творчістю неокласиків)

Урок позакласного читання за спадщиною неокласиків (М. Зерова, М. Драй-Хмари, П. Филиповича, Юрія Клена) проводимо після вивчення творчості М. Рильського, щоб він був логічним продовженням розмови про українську класичну поезію першої половини ХХ століття. Методика його підготовки вимагає особливої продуманості через складність цього матеріалу для учнівського сприймання. Школярі уже мають досвід вивчення віршів вітчизняних поетів ХІХ – початку ХХ століття.

Теми: неокласики

«Я син свого народу»
(Методичний варіант розгляду біографії письменника)

Спадщина поета Євгена Маланюка, «одного з найталановитіших і найяскравіших в усій нашій літературі» [1, с.132], займає належне місце в програмі загальноосвітньої школи. Але поезія майстра нелегка для розуміння. Тільки епіграфи до поезій Є.Маланюка — це рядки з Біблії, Геракліта, Сенеки, «Слова о полку Ігоревім», Г.Сковороди, Т.Шевченка, П.Куліша, І.Франка, М.Філянського, М.Рильського, О.Ольжича, Ю.Липи, А. Міцкевича, Ш. Бодлера, Е.Верхарна, А. Рембо, Р.-М. Рільке, Я. Івашкевича, Ф.Тютчева, О. Блока, А. Ахматової, М. Гумільова та ін.

Персоналії:
Маланюк Є.

"На Україну повернусь..."
(Літературно-музична композиція, присвячена українським письменникам, які в різні часи XX століття покинули рідну землю)

ПЕДАГОГІКА Й МЕТОДИКА

 

Іван Лопушинський

 

"На Україну повернусь..."

(Літературно-музична композиція, присвячена українським письменникам, які в різні часи XX століття покинули рідну землю)

 

Актова зала святково прибрана. На стіні - велика різнокольорова мапа світу. До України, зображеної в кольорах Державного прапора, сходяться стрілки з тих країн, де проживають представники українського народу. На столиках - твори українських письменників діаспори. До початку вечора транслюються пісні про Україну.

Теми: українська діаспора, діаспора

Роль і місце рідної мови в системі української національної освіти
(На прикладі педагогічної спадщини Софії Русової)

ПЕДАГОГІКА ТА МЕТОДИКА

Іван Лопушинський

Роль і місце рідної мови в системі української національної освіти

(На прикладі педагогічної спадщини Софії Русової)

Проблема повернення незалежній Україні імен незаслужено забутих педагогів і громадських діячів повсякчас хвилює передову, національно налаштовану українську громадськість сьогодення. Чим скоріше буде реалізовано це завдання, тим швидше на теренах сучасної України постане справді національна демократична держава. Цим міркуванням зумовлена актуальність нашої статті.

Персоналії:
Русова С.

Виховання в учнів культури почуттів засобами поезії
(на матеріалі збірки Івана Франка “Зів’яле листя”)

У сучасній педагогічній науці загальноприйнятою є думка, що з усіх літературних родів найбільше впливає на формування духовного світу людини лірика. “Багатство і благородство почуттів підлітків, – писав В. Сухомлинський, – немислиме без співпереживання найтонших порухів людської душі, які являють собою духовне багатство і надбання людства”. І далі уточнював, що мова йде “про почуття, переживання, втілені у визначних творах світової поезії” [4, с.551]. Він вважав ліричні вірші єдиним у своєму роді засобом виховання.

Теми: Зів’яле листя Персоналії:
Франко І.

Компаративний аналіз на уроках літературного краєзнавства
(на прикладі казок Дніпрової Чайки)

Педагогіка та методика



Лідія Бондаренко


Компаративний аналіз на уроках літературного краєзнавства

(на прикладі казок Дніпрової Чайки)

Персоналії:
Дніпрова Чайка

Готуємо гідну зміну

Херсонський колегіум імені Євгена Маланюка та напрямки його діяльності

Лариса Місенг

Готуємо гідну зміну

Зі школою пов'язані найкращі роки життя кожної людини.

Цікаві мандрівки в історичне минуле, вивчення культури та традицій українського народу, захоплення художніми образами, вивчення законів природи, а основне - заглиблення у красу рідного слова.

Саме у школі ми починаємо усвідомлювати, що належимо до великого українського народу, який протягом віків виборював свою незалежність, право на щасливе майбутнє.


Сторінки



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини