Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Сузір'я Плеяд
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Книга пам'яті: Голодомор 1932-33 у Чаплинському районі
Леонід Куліш. Зізнання
Микола Братан. Їде батько Махно
Історія села Інгулець

Коваленко В. М.

Історія села Інгулець / Голов. ред. О. В. Олексюк; відп. С. Ю. Коваленко. – Київ; Херсон: Просвіта, 2019. – 272 с.

 

 

2019
ISBN: 
978-617-7201-73-0
Історія села Інгулець Білозерського району Херсонської області
(до 140-річного ювілею 1880-2020 р.р.)

Найкращий подарунок на ювілей рідного села

Цього року мальовничий Інгулець Білозерського району відзначає 140-річчя. Інгулецький сільський голова Григорій Василюк повідомив, що вже зараз депутати Інгулецької ради розпочали підготовку до ювілейної події: виділено кошти на впорядкування адміністративного центру села Інгулець, який славиться квітковими клумбами з розкішними трояндами, тюльпанами та хризантемами. У планах — реставрувати та привести до ладу пам’ятник односельцям, загиблим у роки Другої світової війни, та нещодавно збудовану стелу “Україна понад усе”. Планується і широка культурна програма.
Приємною несподіванкою для керівництва Інгулецької сільської ради та мешканців села стала презентація історико-популярної книжки Валентини Коваленко “Історія села Інгулець Білозерського району Херсонської області” в Інгулецькій сільській бібліотеці. Завідувачка бібліотеки Галина Овечка зазначила: “Сторінки книжки розповідають про мальовничі краєвиди, історію створення села, людей, які її творили, та містять перекази про нелегкі долі, адже історія села — це передусім життя і доля самих людей”. Також книга була презентована на засіданні Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» і схвально сприйнята істориками та краєзнавцями  Херсонщини
Це перше вагоме видання на 270 сторінок з історичними та географічними довідками на основі архівних даних про село на  Херсонщині. У книжці — історичні нариси про жителів села, які морені лютим голодом, змучені страшними сталінськими репресіями, завжди залишалися вірними своїй Батьківщині і в часи лихоліття Другої світової війни гідно захищали рідну землю від фашистських загарбників; розповіді про героїв бойових та трудових післявоєнних буднів, про культуру, традиції та звичаї рідного краю, про відродження історичної правди та національної духовності на селі.
Авторка за допомогою однодумців-односельців розшукала документи та фотокартки, які відкривають для краєзнавців маловідомі факти життєдіяльності хліборобів Інгульця та забуті, а часом і заборонені імена славних синів та доньок України.
У книжці — спогади Параски Копитіної про жахіття Голодомору 1932—1933 років. Також можна прочитати правдиві свідчення дітей війни Надії Дамчук, Олександри та Георгія Странцевілків, Марії Середи, Анатолія Кудрявцева та Надії Гринько про післявоєнні випробування та надлюдські зусилля заради покращення умов життя майбутнім поколінням.
Велика подяка приватному підприємцеві Сергієві Коваленку, який уже другий рік поспіль надає допомогу у друці соціально значимих краєзнавчих видань.
Книга Валентини Коваленко “Історія села Інгулець Білозерського району Херсонської області”, яка вийшла друком у Херсонській філії Видавничого Центру “Просвіта” наприкінці 2019 року, заслуговує на увагу не лише серед істориків та краєзнавців, а й серед  студентської та учнівської молоді.

 

Олексюк О. Найкращий подарунок на ювілей рідного села // Слово Просвіти. - 2020. - №4 (січень  2020 року)

 

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)