Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Голос Батьківщини
Сергій Гейко. Проти комунізму та російського шовінізму
Вишиванка. Число 1
Микола Братан. Від сонця до сонця
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Вшановуємо Євгена Чикаленка

У вересні-грудні 2006 р. на Херсонщині відзначено 100-річчя з часу заснування газети "Рада" та 145-річчя від дня народження її засновника та видавця Євгена Чикаленка.

Віддав належну шану відомому громадському діячеві, письменнику, меценатові, видавцю і наш Інститут філології та журналістики ХДУ. 12 грудня 2006 р. у стінах вузу відбулася студентська наукова конференція "Плекач зерен духовних", присвячена 145-річчю від дня народження Є.Чикаленка. Відчуття гордості додав і той факт, що Євген Харлампійович - наш земляк з колишньої Херсонської губернії.

На конференції були присутні студенти II, III курсів спеціальності "Українська мова та література. Основи журналістики", "Журналістика" та викладачі кафедри журналістики.

Розпочала святковий захід заступник завідувача кафедри журналістики, доцент О.Рембецька. Вона повідомила, що у вересні 2006 року в Україні святкували 100-річчя заснування газети "Рада". До цієї дати в м. Києві по вул. Ярославів Вал 6, де розміщувалася редакція газети, встановлено меморіальну дошку, а також введено в обіг художній немаркований конверт.

З першою доповіддю "Життєвий шлях Є.Чикаленка" виступив студент В.Лубчак, який окреслив історію життя відомого діяча. Згадав він і про заповіт Є.Чикаленка - розвіяти його прах над Україною, що має виконати онук подвижника.

Далі пролунали цікаві, різнобічні, ґрунтовні виступи, присвячені різним аспектам діяльності видавця: "Творчий шлях письменника Є.Чикаленка" (А.Семчишина), "Є.Чикаленко - засновник і видавець газети "Рада" (І.Кузьо), "Громадянська діяльність Є.Чикаленка" (З.Руденко), "Меценатська діяльність Є.Чикаленка на Україні" (Ю.Юріна), "Науковий доробок Є.Чикаленка" (О.Орешко).

Підсумував конференцію директор Інституту філології та журналістики, завідувач кафедри журналістики, професор В.Олексенко, який наголосив на значенні громадської, меценатської, видавничої діяльності Є.Чикаленка та актуальності його роздумів для нашого часу.

 

Автор: 
Персоналії: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)