Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Нариси з історії Бериславщини. Випуск 7
Ігор Проценко. Вечірні вогні
Ігор Проценко. Цвіт вишні
Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс
Сонце на рушнику
Шевченкові читання у Херсоні

Зміст

 

Вадим Лубчак

 

Шевченкові читання у Херсоні

Доброю традицією стало щомісячне проведення Шевченківських читань у місті Херсоні. Кожного 22 числа нового місяця біля погруддя Великого Кобзаря збирається небайдужий до українського слова, української культури люд, щоб у півгодинних акціях увіковічнити живе українське слово та "не злим тихим словом" пом'янути Тараса Григоровича Шевченка.

Зародилася ідея таких читань 22 січня 2007 року. На площі Шевченка поруч з пам'ятником Великого Кобзаря було розпочато довготривалу акцію "Встало Слово", яка передбачає своєрідне віче молодопросвітян області і всіх тих українських молодих поетів та декламаторів української поезії, яким не однаково, що діється в українській культурі, та не однаково, як пригнічується рідне українське слово.

Тоді, у 2007 році, молоді поети [[Олексюк Олег Васильович|Олег Олексюк]], Надія Яценко, [[Лубчак Вадим|Вадим Лубчак]] та Анастасія Волощук натхненно виголошували власні вірші на злободенні теми сучасної соборної України. Студент Херсонського державного університету Андрій Ростов декламував маловідомі вірші Івана Франка. Акція підтвердила Шевченкове: "Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине".

Багато хто із культурних кіл області скептично ставились до майбутнього таких акцій, гадали, що це не приверне уваги загалу, зокрема, не зацікавить молодь…

Утім, акція "Встало Слово" переросла у щомісячні Шевченківські читання. Так, починаючи із 22 січня 2007 року щомісяця о 15.30 на Площі Шевченка збирається все нова і нова аудиторія, котрій сьогодні в умовах зрусифікованого інформаційного простору так бракує живого українського слова.

Від звичайних поетів-аматорів, поетів-початківців саме 22 числа біля погруддя Шевченка все частіше зустрічаєш знаних на Херсонщині та в Україні письменників. Нерідко акцію підтримують [[Братан Микола Іванович|Микола Братан]] (Заслужений діяч мистецтв України), [[Загороднюк Василь Степанович|Василь Загороднюк]] (голова ХОО НСПУ), [[Немченко Іван Васильович|Іван Немченко]] (гол. ред. "Вісника Таврійської фундації") та ін. Вже сьогодні до читань активно долучаються різні літературно-мистецькі угрупування: "Молода Просвіта", "Літстудія імені Василя Вишиваного" (Херсонський державний університет), "Дніпрова Хвиля", СУМ…

Безперечно, подібні читання - дуже важлива складова літературного процесу Херсонщини, адже звичайне книжне слово оживає, знаходить не лише свого читача, а й слухача. Молоді літератори разом із більш досвідченими колегами мають унікальну можливість щомісяця зустрічатися, декламувати вірші, обговорювати важливі проблемні питання культури та намагатися знаходити шляхи їх розв'язання.

Зичимо подальших творчих успіхів та юнацького запалу всім учасникам щомісячних Шевченківських читань у Херсоні.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 117 книг;
1,506 статей;
343 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)