Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Наталя Коломієць. Я щаслива
Микола Братан. Семенівське шосе
Вісник Таврійської Фундації. Випуск 8
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року

23 серпня – день державного прапора України: Сценарій мітингу // З Україною в серці: Збірка сценаріїв урочистих мітингів до державних свят. – К.-Херсон: Просвіта, 2015. – С. 29-30.

 

23 серпня – день державного прапора України
Сценарій мітингу

У запису звучать патріотичні пісні. Біля флагштоку з Державним Прапором України збираються учасники церемонії, представники органів місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськості.

По обидві сторони флагштоку стоять хлопці у військовій або парадній міліцейській формі з державними прапорами. Праворуч розташований духовий оркестр. Лунають фанфари. До мікрофонів підходять ведучі свята. (На фоні музики)

Ведучий: Шановні херсонці  та гості нашого міста!

Ведуча: Сьогодні, напередодні святкування Дня Незалежності нашої держави, за Указом Президента України вже _____ рік поспіль вся країна офіційно вшановує головний державний символ – Прапор України! Відповідно до статті 20 Конституції України, Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Ведучий: Багато століть відбувалося формування нашого шляхетного та яскравого стягу - священного двоколору. Багато поколінь захисників української землі – нашої Вітчизни – проливали кров та клали на плаху історії свої голови за цей величний символ.

Ведуча: Наш прапор – це найдорожчий символ, за який і сьогодні найкращі сини України ведуть боротьбу із ворогом у зоні АТО за свободу та незалежність нашої країни! Це - Символ свободи і волі, віри та сили українського народу.

Читець на фоні музики читає вірш:

Стань під прапор синьо-жовтий -

Стяг відважних прабатьків,

Доторкнися позолоти

Запорозьких козаків!

І засяє над тобою

Найдорожчий із клейнод,

Шануватимеш з любов'ю

Рідну армію і флот.

Будеш гордим за чесноти

Героїчних прабатьків.

Стань під прапор синьо-жовтий

Запорозьких козаків!

Ведуча: Для кожної держави прапор – це обличчя країни. Під цим прапором зустрічають іноземних гостей, приймають присягу військовослужбовці, працюють посольства України, його урочисто підіймають у дні слави та перемог наших олімпійців, а зараз під цим прапором наші бійці виборюють перемогу в ім’я свободи нашої української землі!

Ведучий: Сьогодн,і у цей святковий день почесне право підняти Державний Прапор України у нашому рідному місті надається:____________________________________________-

Ведучі називають почесних громадян, достойних цієї місії. Під Гімн розпочинається церемонія підняття Державного Прапору України.

Ведучий: Сьогодні саме під цим прапором наші бійці йдуть у двобій за справедливість, за мир на нашій землі, за чисте небо, за святу правду!

Ведуча: Бо всі ми мріємо про велику й нездоланну державу «у сім’ї вольній, новій», як писав наш Кобзар - Тарас Шевченко та прагнемо зайняти достойне місце у сім’ї європейських народів!

Ведучий: До вітального слова запрошується___________________

Далі відбувається протокольна частина заходу, виступи очільників краю.

Небеса блакитні

Сяють з глибини,

А пшеничні й житні

Мерехтять лани.

Образ цей не зблідне,

Хоч минуть жнива.

Це знамено рідне -

Злото і синява.

Прапор наш – не битва,

Не рушничний дріб:

По горі молитва,

По долині – хліб.

На сценічний майданчик на перших акордах музики виходить танцювальний колектив з прапорами в руках. Потім виходить вокальний ансамбль і виконує  пісню «Прапор України».

Далі текст розподіляється між ведучими та артистами.

На фоні музики:  - Хай прапор серце огорне та душу!

- Я вірила, та вірити я мушу

- У правду, у добро, у справедливість,

- Тож хай летить повсюди Благовіст –

- Під синьо-жовтим сполохом клейнод:

- Народ мій є! Ніхто не переможе мій народ!

Ведучий: Зі святом вас, шановні друзі, співвітчизники! Хай живе Україна! Навіки – вільна! Навіки – незалежна! Хай мир, спокій та щастя панують на нашій рідній землі! 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)