Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Військова хитрість
Наталя Коломієць. Дорога до себе
Голос Батьківщини. Випуск 5
Вісник Таврійської фундації. Випуск 5
Сонце на рушнику
Анатолій Анастасьєв. Подорожник

“На посту Тишины” — перша пісня на мої слова написана композитором Василем Прокопенком у 1984 році. Вірш написаний під враженням ночі. Пробудившись опівночі, я побачив цю красу…


 

Пісня “Я народилась в Таврійському краї” була створена композитором Валентином Стеренком у серпні 1996 р.

Вірш я написав, почувши спів Зінаїди Колісниченко (артистки Херсонської обласної філармонії на звітному концерті облфілармонії) в Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша у травні 1996 року.

Після концерту ми із співачкою їхали в одному тролейбусі. Я підійшов до неї і запитав: “А де Ви народились, пані Зінаїдо?”. Вона відповіла: “А я народилась в Таврійському краї”, і напівжартома додала: “От якби хтось написав для мене і про мене пісню…”.

Ці її слова запали мені в душу. Цієї ночі я не міг спати і до ранку написав вірш.

Слова співачці сподобалися. Показав їх композитору Валентину Павловичу Стеренку. Вірш запалив і композитора.

У серпні була створена пісня.

8 лютого 1997 року пісня вперше прозвучала по херсонському обласному радіо у виконанні солістки обласної філармонії Зінаїди Колісніченко. 28 лютого - на херсонському телебаченні.

22 травня 1997 року Зінаїда Колісніченко заспівала її на Міжнародному літературно-мистецькому святі “В сім’ї вольній, новій” на дніпровських схилах міста Херсона. 29 травня - на звітному концерті митців Херсонщини “Таврійське перевесло” в Палаці мистецтв “Україна” у Києві.

Пісню співала українська діаспора у близькому та далекому зарубіжжі (Канаді, США). Її виконували окремі солісти і з хорами.

У Німеччині пісня стала лауреатом фестивалю.


 

Пісня “А мрії летять” була написана під враженням свята Незалежності 1991 року. Музику до неї написав викладач по класу баяна училища культури м. Херсона Валентин Архипович Татарін.

 


 

“Пісня про сало”. Вірш про сало був написаний до 65-ї річниці з дня народження великого маестро Анатолія Максимовича Пашкевича 11 лютого 2003 р.

А було так.

У 2001 році мене запросили на свято “Осіннє золото”. Подія була присвячена 80-й річниці з дня народження великого митця Дмитра Луценка.

Зайшов до оселі Луценків, зустрів там знаменитого композитора А.М.Пашкевича.

Гостей запросили за обідній стіл. Пообідавши, я раптом згадав, що забув за сало, що брав із собою в дорогу, і сказав: “Ай-яй! Я ж забув за сало… Воно, мабуть, пропало”. На що Анатолій Максимович вигукнув: “Сало пропало? – а ну, неси!”. Я приніс. Він його із задоволенням скуштував і сказав: “Знаєш, треба написати пісню про сало!” і почав щось наспівувати. Тоді я почав думати над словами до пісні. Перебрав безліч варіантів, але жодного гідного варіанту для цього композитора-велетня вибрати не зміг. А пізніше, у переддень народження А.Пашкевича, на одному подиху народилися рядки.

Я надіслав слова Анатолію Максимовичу на адресу Черкаської обласної філармонії, куди знову повернувся композитор. Але, на жаль, Анатолій Пашкевич вже тяжко хворів і не зміг здійснити мрію.

 

Я віддав вірш композитору Валентину Стеренку. Він швидко написав музику.

Пісня була готова, коли я вчергове їздив у Київ на свято “Осіннє золото”.

У 2004 році я віддав пісню з нотами у філармонію м. Києва для квартету “Гетьман”. Але квартет у той час був у творчій поїздці і не тому не заспівав.

У 2004-2005 роках “Пісню про сало” виконав козацький гурт “Чорномор” з Одеси. Гурт “Чорномор” виконував її у Сорочинцях на ярмарку, у Канаді, США, у турах Європою, на фестивалях в Україні.

У 2006 році я віддав “Пісню про сало” Михайлу Поплавському для виконання. Але замість цього він у 2010 році створив власну пісню на цю тему.

У 2009 році відбувся фестиваль «Чорнобаївський заспів», у якому взяли участь колективи із семи областей України.
Прочитали два стовпчика з мого вірша в якості епіграфу, а потім виконали пісню Михайла Поплавського.
Тоді я вийшов на сцену з магнітофоном і увімкнув "Пісню про сало" у виконанні гурту "Чорномор". І раптом виконавці козацького гурту "Чорномор" прибігли до мене. З'ясувалося, що вони об'їздили з "Піснею про сало" багато країн світу.

 

Приблизно у 2008 році композитор Анатолій Безугленко теж написав музику на вірш "Пісня про сало".
Цей варіант виконував Народний артист України Олександр Василенко, а ще багато інших артистів та колективів.

 


 

"Зачекай, козаче" (Таврійська полька)
Музику написав Віктор Соломко.
А пізніше інший варіант музики створив Анатолій Безугленко.
Пісню "Зачекай, козаче" на музику А.Безугленка виконувала заслужена артистка України Світлана Мирвода. Пісня в її виконанні звучала на "Пісенному олімпі" (Київ) та на фестивалі "Наша пісня року" (Київ).

 


 

Пісню “Я прийду в твої спогади піснею” я написав як відповідь на зауваження моїх друзів-композиторів: “Ти вже залишив добрий слід на землі!”

Музику до вірша написав знаменитий композитор Михайло Баєв.


М.Баєв також написав музику до вірша “Сыграй мне песню на баяне”, який я присвятив йому.

 


 

Пісні на слова Анатолія Дунаєва слухайте ТУТ.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)