Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Василенко. Усе царство — за коня!
Олег Олексюк. Я для мами намалюю
Вісник Таврійської фундації. Випуск 14
Іван Немченко. Шевченкова офіра
Молода муза. Випуск 2
Микола Швидун. Стою на перехрестi

Гаражій Л.В.

«Моє серце в херсонських степах...»
до 100-річчя від дня народження Яра Славутича
Гаражій Л.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 229-234.
8 лютого 2018 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара відбувся вечір-спогад присвячений 100-річчю від дня народження Яра Славутича – поета, професора Альбертського університету (Канада), літературознавця, педагога, мовознавця, дослідника історії української еміграції в Канаді, перекладача, громадського діяча, редактора і видавця, мецената української науки. Ініціювали та проводили цей захід Херсонська обласна організація Національної спілки письменників України, Херсонська міська благодійна організація «Таврійська фундація (Осередок вивчення української діаспори» та працівники краєзнавчого відділу обласної бібліотеки імені О.Гончара (завідувачка Оксана Токовило).
Персоналії: 
Зима сорок сьомого
оповідання

Гаражій Л. Зима сорок сьомого: оповідання // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Вип. 12. — К.–Херсон: Просвіта, 2016. — С. 176-181.

Світлій пам’яті моєї мами – Галини Тимофіївни Камінькової (Плюшко)

 

Цю життєву історію, що мені її повідала мама в ранньому дитинстві, я переглядаю в уяві, як страшний фільм. Минають роки, зіткані з різних великих і малих подій у моєму житті. Не стало мами. Та її спогади про тяжкі голодні роки, коли міркою виживання був шматочок чорного хліба, не відпускають мене. Здається, чим далі, тим гострішим стає біль за сплюндровану долю моїх батьків і мільйонів таких, як вони. …Бо багато з тих, хто пережив голод, полишили цей світ молодими від тяжких хвороб… Колись більшовицькі ідеологи трагедію мого народу списували на неврожай. Але прийшов час, і дослідники архівів озвучили імена справжніх винуватців голодного мору.Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)