Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Голопристанська Litterra. Випуск 1
Микола Швидун. Стою на перехрестi
Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс
Вивчення творчості Яра Славутича в школах Херсонщини
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Ігор Проценко. Цвіт вишні

Олексюк О.В.

«Козацький біль спалахує з імли»
Олексюк О.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 279-282.
У світлиці Херсонської обласної наукової універ­саль­ної бібліотеки імені Олеся Гончара 14 березня поточного року відбулася презентація нової поетичної збірки сонетів В. Кулика «Світло в тунелі». На заході з привітальним словом виступили голова громадської організації «Таврійський край» П. Лелеко, завідувач краєзнавчого відділу Гончарівки й організатор зазначеного заходу О. Токовило, заслужений працівник культури України, поет В. Мелещенко, голова Херсонського обласного об’єднання Громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка», письменник О. Олексюк, просвітянка і поетеса Галина Добровольська та інші.
Персоналії: 
Яке майбутнє в обласного альманаху «Степ»
Олексюк О.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 274-276.
Чи міг би хто із засновників знаного на Херсонщині літературно-мистецького альманаху «Степ» чи то у 80-тих рр. ХІХ століття, чи то у 90-тих рр. ХХ століття здогадатися, що навколо їхнього дітища розгорятимуться аж такі пристрасті.
Згадується, як ми наприкінці дев’яностих чекали на вихід з друку наступного номеру альманаху «Степ», адже про всі найбільш вагомі мистецькі заходи, про літературні новинки смаглявої Таврії ми дізнавалися саме з цього видання. Для шанувальників художнього слова завжди було цікаво прочитати нові твори знаних майстрів красного письменства області та порадіти при появі на літературному олімпі нових імен із новими літературними родзинками. На уроках літературного краєзнавства альманах був настільною книгою вчителя.
Таврійська хроніка
Відроджуємо історичну пам’ять українців на Херсонщині; Свято для театралів; Вони на передовій у боротьбі за український інформаційний простір
Олексюк О.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 236-244.

Відроджуємо історичну пам’ять українців на ХерсонщиніНезважаючи на спротив владних інституцій на Херсонщині щодо розвитку діяльності осередків товариства «Просвіта» на теренах смаглявої Таврії, активом Херсонського обласного об’єднання Громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка» протягом лютого 2018 року вдалося провести цілу низку заходів із питань відродження історичної пам’яті серед степовиків.
Здобутки Павла Параскевича
Олексюк О.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 216-217.
Відповідно до рішення Центрального Правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка 30 червня 2018 року медаллю «Будів­ни­чий України» нагороджено найстаршого та най­авто­ри­тетнішого просвітянина Херсонщини, кандидата філологічних наук, Почесного професора Херсонського державного університету, Почесного громадянина міста Херсона, визначного вченого Павла Кіндратовича Параскевича.
Персоналії: 
Невмирущий голос поетеси
(В. Наумич)
Олексюк О.В. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 128-133.
Її поезія наснажує науковців та учителів, письменників та художників на нові і нові здобутки. Її життєва позиція у переломні часи відродження української державності та її просвітянська діяльність на теренах зрусифікованого півдня України надихали молодь на створення просвітницьких молодіжних та дитячих студій, клубів та громадських організацій. Це про неї відомий український літературознавець Лада Федоровська писала: «Вона живе поезією у кожну мить свого існування. Це її постійний внутрішній стан – дослухатися до поетичного звучання світу…» [6]. А нині, вже двадцять років поспіль, літературний світ соборної України сумує за втраченою можливістю спілкуватися з розумною, духовно збагаченою письменницею Валентиною Наумич, світлій пам’яті якої співці присвячують поезії.
Персоналії: 

СторінкиКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)