Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. І краса, і держава
Молода муза. Випуск 2
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 9
Микола Василенко. Курай для пожежі
Анатолій Анастасьєв. Потоки
Йосип Файчак. Світ вирує

Перерва О.

Роль художньої деталі у романі Івана Багряного "Людина біжить над прірвою"

Художня деталь як стильова ознака творчості письменника є неповторним, глибоко індивідуальним атрибутом. Тому при порівнянні стилів письма будь-яких письменників ми навряд чи знайдемо у них однакові художні деталі. Ю.Б.Кузнецов зазначає: "Стильова манера письменника виявляється не тільки у своєрідності всього твору, а й в особливостях кожного з його елементів. Вибір деталей, ідейно-художні завдання, які з їх допомогою вирішуються, у різних письменників різні" [3:233]. Деталь може бути речовою, портретною чи пейзажною, одиничною або наскрізною, може набувати символічного значення. Але, незважаючи на те, якою є художня деталь, вона служить для розкриття підтексту, для глибшого розуміння ідейного змісту твору.

Персоналії: 
"Герої Кодексу": хто вони?
(За творами Е.Хемінгуея та Івана Багряного)

У ХХ столітті змінюється суспільна і культурна атмосфера у світі. З одного боку, люди отримали сучасну техніку, поліпшились умови життя, а з іншого - цивілізація почала поглинати особисті інтереси, негативно впливати на моральний стан суспільства, в якому посилюється загальна відчуженість.

У літературі поширюється екзистенціалізм: у Франції (А.Камю, Ж-П.Сартр), Німеччині (Е.Носсак, А.Деблін), Англії (А.Мердок, В.Голдінг), США (Дж.Болдуїн), Японія (Кобо Абе). В Україні це виявляється у 20-х роках у творчості В.Підмогильного, пізніше - у І.Багряного, Т.Осьмачки, В.Барки та ін.Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)