Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Шлях на Снігурівку
Вісник Таврійської фундації. Випуск 3
Вишиванка. Число 5
Микола Братан. Знову експромти
Микола Братан. Від сонця до сонця

Тихоша В.І.

Структурні особливості порівняльних зворотів у творах поетів Херсонщини

За структурним типом порівняння, вживані поетами Херсонщини, здебільшого прості сполучникові, для яких характерна будова – слово або вислів, у якому називається особа, предмет або явище, з яким порівнюється хто-небудь або що-небудь.

У структурі порівнянь сполучники як, мов, немов, наче, неначе, неначеб, ніби виконують не тільки службову, а й змістоутворювальну функцію, надаючи всій структурі порівняльного змісту.

Спираючись на досліджені нами класифікації, вважаємо доречною класифікацію, яка найбільше відображає ті різновиди порівнянь, які зафіксовані в поетичних текстах.

Беремо за основу найменування ознаки, що супро­во­джується зіставленням означуваного з предметом або явищем, що має дану ознаку в повній мірі.

Космічні історії Едуарда Грома
Тихоша В. Космічні історії Едуарда Грома // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Вип. 12. — К.–Херсон: Просвіта, 2016. — С. 308.

У грудні 2013 року вийшла у світ книжка молодого письменника-початківця Едуарда Грома під назвою “Казки Грома”.

Збірка казок адресована учням молодших класів. На п’ятдесяти сторінках двадцять сім казок і фантастична повість “Пригоди Хвостолапа та його друзів”. Вона ілюстрована у стилі народних художників-наївістів художниками студії образотворчого мистецтва “Палітра” П. Гімпель (м. Херсон) та керівником театральної студії зош №4 (м. Цюрупинськ) Н. Кондратенко-Гром.

Книжка вийшла у видавництві “ПП Трифонов О.Н.” завдяки спонсорській допомозі ряду організацій та небайдужих до дитячої літератури благодійників.

Персоналії: 
До питання про листування М.Чернявського і М.Коцюбинського

Відомий європейський філософ Ф.Бекон писав: "Ми повинні зберегти пам'ять не про одні тільки діяння людей, а й про їх слова..." Велику роль у збереженні доброї пам'яті про думки і почуття людей відомих і маловідомих відіграють листи.Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)