Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Вишиванка. Число 2
Вишиванка. Число 1
Ейсмонт Є.М. Юшка по-королівськи
Вишиванка. Число 5
Микола Братан. І краса, і держава
Винниченківська конференція у Херсоні

Зміст

ПРЕЗЕНТАЦІЇ, КОНФЕРЕНЦІЇ, ФЕСТИВАЛІ

Олена Ботвінцева

Винниченківська конференція у Херсоні

Стійте всіма силами за Україну
В.Винниченко

"Прізвища Винниченка не було серед письменників, розстріляних енкаведистами. Його не катували у сталінських таборах, не доводили до самогубства. Він помер своєю смертю на чужій землі… - зубожілий і майже самотній" - цими словами починається одне із досліджень творчості видатного українського прозаїка і драматурга, художника і публіциста, громадського і культурного діяча, визначного політика-державотворця Володимира Кириловича Винниченка.

З метою глибшого пізнання і дослідження творчості Володимира Винниченка кафедрою українського літературознавства Інституту філології та журналістики Херсонського державного університету 8 листопада 2005 року була проведена обласна наукова конференція "Творчість Володимира Винниченка як культурний феномен".

Відкрив конференцію керівник Інституту філології та журналістики ХДУ, доктор філологічних наук, професор Володимир Олексенко словами М.Коцюбинського: "Кого у нас читають? Винниченка. Про кого скрізь йдуть розмови, як тільки річ торкається літератури? Винниченка. Кого купують? Знов Винниченка…".

У вступному слові завідувач кафедри українського літературознавства, кандидат філологічних наук, доцент Алла Демченко відзначила: "Цього року виповнилося 125 років від дня народження письменника. Його творчий потенціал налічує 14 романів, близько 100 оповідань, понад 20 драматичних творів, а ще публіцистичні статті, щоденники, записи і навіть понад 100 власних картин (портрети, пейзажі, акварелі, натюрморти). Безсумнівно, це була багатогранна та унікальна особистість. Про це свідчить не лише жанрове розмаїття творів митця, а й професіоналізм у їх написанні. Скажімо, драматургія Винниченка ще у його часи підняла українську культуру до рівня західноєвропейських. Проте, як зазначають науковці, В.Винниченко ще чекає на своїх дослідників - літературознавців та істориків".

У ході роботи конференції були виголошені доповіді викладачів та студентів, а саме: кандидата філологічних наук, доцента Наталі Чухонцевої "Сонячна машина" В.Винниченка у контексті розвитку літературної утопії", кандидата філологічних наук, доцента Івана Немченка "Лейтмотив України в романі В.Винниченка "Слово за тобою, Сталіне!", кандидата філологічних наук, доцента Галини Немченко "Деякі спостереження за поетикою драм В.Винниченка", магістрантки кафедри українського літературознавства Юлії Збітнєвої "Тематичний діапазон драматургії В.Винниченка", кандидата філологічних наук, доцента Василя Загороднюка "Публіцистика В.Винниченка як вияв громадської позиції", кандидата філологічних наук, доцента Ігоря Цуркана "Тема небажаних дітей у романі В.Винниченка "Записки кирпатого Мефістофеля". Завідувач кафедри всесвітньої історії та історіографії ХДУ, кандидат історичних наук, доцент Віталій Андрєєв окреслив діяльність Винниченка-політика: "Історію України треба читати з бромом". Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Херсонського національного технічного університету Олександр Найдьонов виголосив доповідь "Філософські аспекти творчості Винниченка".

Конференція пройшла успішно. Виголошені доповіді максимально об'єктивно і професійно збагатили творчий та науковий потенціал молоді. І тішить те, що зараз уже настав той час, коли повернулися із забуття такі величні постаті, як В.Винниченко, М.Хвильовий, М.Чернявський, М.Зеров, Л.Курбас.

Підсумком конференції стали слова: "Час збирати духовні пам'ятки минулого, продовжувати славні діла нашої національної інтелігенції давніших часів, дбати про Україну так, як це робили наші великі попередники. Все це для тих, хто прийде в наступних поколіннях. Правда і воля - це велика сила. Будьмо гідними зватися українцями". Так зазначив почесний гість конференції - голова Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори), член Національної спілки письменників України Микола Василенко.

Матеріали конференції готуються до публікації у Винниченківському збірнику, що з'явиться у світ у Херсоні 2006 року.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)