Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Корсунські світанки
Леонід Куліш. Зізнання
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Іван Немченко. Світло надії
Микола Василенко. Курай для пожежі
Інна Рижик-Нежуріна. Мить
2009 рік - рік Івана Мазепи

Зміст

 

ПРЕЗЕНТАЦІЇ, КОНФЕРЕНЦІЇ, ФЕСТИВАЛІ

 

Леся Храплива-Щур

 

2009 рік - рік Івана Мазепи

"З журбою радість обнялась" - цю безсумнівну життєву правду, що її висловив був так чітко наш Олександер Олесь, можна свобідно примінити і до сьогоднішнього стану української Держави і української справи у світі. Хто шукає темних сторінок у всьому - має небувалу нагоду знаходити їх і в нашому державному і у громадському житті - і зовсім оправдано! Хто ж шукає позитивних проявів - тому одначе теж не важко їх знаходити. Не будемо їх вичисляти. І може не так важливо навіть - старатися співставити і співмірити ясні й темні сторінки нашого життя, питаючи, котра переважає (та така аналіза - і не мета цієї статті!), а важливо - щоб шукати, знаходити і доцільно та вміло використовувати позитивні осяги нашого українського сьогодення. Щоб не прогавити добрих нагод, проходячи неуважно попри них, а навпаки, вичерпувати повністю можливості, які вони приносять!

Одним таким безсумнівним прикладом успішного використання доброї нагоди - можемо сміливо назвати сучасне справді величаве відзначення 75-ї річниці Великого Голодомору: задум, якого успіхи вже можемо ствердити і сьогодні. "Невгасима свіча" мандрує переможно - справді по всіх континентах глобальної України, єднаючи довкруги одної мети -українців на поселеннях безмежно далеких географічно просторів - із незабутнім "Краєм Хрещеним" та його долею.

Скріплення цієї духовної злуки - очевидне. Варто замітити: на кожному місці відзначення збираються всі партії й установи, всі Церкви і "хвилі" нашої діяспори. А сам невгасимий вогонь приносять громадянам у кожному поселенні - представники Держави - Українських Посольств чи Консулятів.

Важливим чинником у справі єднання українців світу стане 2009 рік - рік Івана Мазепи.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)