Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Голопристанська Litterra. Випуск 1
Микола Сарма-Соколовський Срібне перо соколиного лету
Микола Швидун. Батьківська криниця
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Олег Олексюк. Школа-Либідко
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 1
Чудотворна
У мене вдома зберігається старовинна ікона. На вигляд їй не одна сотня літ, проте лик Матері Божої з Немовлям на руках зберігся досить добре. Дісталася мені вона від сусідки бабці Марії, царство їй Небесне.
— Не дивися, що шашіль побила дошку, ікона чудотворна, — було не раз говорила сусідка і розповідала людям дивовижну історію про свій порятунок від смерті в далекі роки сталінського голодомору.
…Хоча 1933-й рік був неврожайним, але зібране збіжжя прогодувало б селян, аби їх не обклали непосильними податками. Комсомольські активісти ходили від хати до хати і забирали не лише зерно, а все, що потрапляло під руку. Сховати від них щось було майже неможливо. Якщо люди не віддавали свої мізерні припаси добровільно, погрожували спалити хату. І палили. Одного дня таки згоріла дотла і хатина вдови Марії, чоловік якої загинув у бою з білогвардійцями. Жінку з трьома малолітніми дітьми приютив доброї душі чоловік, сільський коваль Іван Сколибог. Тяжко трудився він і тому його родина жила можливо трохи заможніше, ніж інші односельчани. Передчуваючи, що його лиха година вже не за горами, Сколибог дав Марії лантух кукурудзи і наказав розфасувати у маленькі вузлики та сховати у кам’яному мурі. Коли ж родину коваля прийшли розкуркулювати, він встиг шепнути Марії: “…Поїсте кукурудзу, шукайте ще отам…”. Не встиг договорити, бо його виштовхали у спину за подвір’я.
Настала зима і люди від холоду та голоду почали вмирати. Ненадовго вистачило Марії та її дітям кукурудзи, схованої у мурі, половину якої встигли переточити миші.
Сама вона і діти вже пухли з голоду.
У свідомості жінки лунала, боляче стукала у скроні недомовлена фраза коваля: “… шукайте ще отам…” Гострою ключкою колупала подвір’я і під деревами, і в стайні — все марно. Вдень і вночі просила Матір Божу зарадити її лихові. Одного разу виснажена голодом, стоячи на колінах перед іконою, завмерла з молитвою на вустах.
Сталося диво. Матір Божа, тримаючи одною рукою Немовля, ворухнула правицею, показуючи за вікно. Марія піднялася з колін, ледь тримаючись на ногах, пішла у тому напрямку і зупинилася перед пригребицею погреба. Почала колупати. Ледь видовбала з мурованої кладки камінь, як з отвору посипалося зерно пшениці…
Багато поневірянь зазнала на своєму довгому віку бабця Марія. Разом з нею не в одній життєвій скруті побувала й ікона. Був час, коли доводилося переховувати її від тих же комсомольців, які розпалювали образами свої вогнища. Позначилося все те на її зовнішньому вигляді, однак не втратила вона своєї чудотворної сили.
Висить ікона у мене на видному місці, обрамлена вишитим рушником. Нічого не прошу від Матері Божої для себе. Молюся лише за Україну і сподіваюся, що святий перст допоможе їй пережити все, що чинить нинішня партія влади разом з безбожниками комуністами.

Коментарі

ТАК СКЛАЛОСЯ ЩО СЬОГОДЕННЯ ПОВЯЗАНЕ З МИНУЛИМ І МАЙБУТНІМ НЕ ПАМЯТАЮЧИ ЦЬОГО НЕ МАЄ І СЬОГОДЕННЯ ВІРОЮ БАГАТІ ДОБРІ ДУШЕЮ ЗАВЖДИ ЖИТИМУТЬ У ВІКАХ Я БАГАТО ЧИТАЛА І ЧУЛА ПРО ЧДОТВОРНІ ІКОНИ І ПРО ВИПАДКИ ЯКІ ТРАПЛЯЛИСЬ ТАК ВИЗНАЮ ЩО ЦЕ Є ПРАВДА

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)