Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Іван Ющук. Якщо ти українець
Олег Олексюк. Я для мами намалюю
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 1

У цьому уроці нашого Практикуму розглянемо питання, що часто зустрічається: Як видати? Як надрукувати книжку - хоча б власним коштом?

Звичайно, зараз є великі видавництва (у Києві, Харкові, Львові), які беруть рукописи письменників для видання. Але там доста нюансів. Головний нюанс наразі - звичайно ж, фінансова криза. В умовах цієї фінансової кризи видавництва намагаються брати в роботу тільки абсолютно "залізні" рукописи – тобто такі, в яких вони точно впевнені, що легко продадуть наклад і потім навіть його додрукують і ще раз продадуть. Але в такі видавництва в кожному разі пробитися починаючому письменникові (а іноді й непочатківцеві) досить нелегко. Для цього треба мати неабияку пробивну силу та везіння.

Але видати свою книгу, пощупати її корінець, погортати сторінки, побачити текст надрукованим, потім дарувати друзям - дуже важливо для деяких людей (і я їх чудово розумію!).

Який же вихід? Зараз (саме в умовах ринкової економіки - на відміну від радянської планової соціалістичної) можна легко надрукувати свою книгу власним коштом. Або знайти спонсорів. До речі, у нашій практиці бувало, що люди знаходили собі спонсорів. Іноді письменникам допомагають районні ради, управління культури...

Тож, припустимо, що у вас є певна сума грошей на видання вашої книжки.

Отже, розглянемо кілька шляхів.

1) Ви звернулися в кілька великих видавництв у вашому місті, навіть тих, які видають книги коштом авторів. Вас, скоріше за все, сильно "порадували" ціни. Як правило, серйозні видавництва беруться за видання накладу від 1000 штук. У принципі, цілком зрозуміло, чому. Тому що додрукова підготовка вимагає дійсно багато зусиль професіоналів: редактора, коректора, верстальника, художника... І тільки потім іде безпосередньо друк, а далі - ще й післядрукові роботи. У результаті ціна видання... гм... м'яко кажучи, зашкалює.

2) Можна звернутися до місцевого видавництва "Просвіта". Іноді вони можуть допомогти починаючим авторам. Так, як допомагає іноді наша місцева "Просвіта". Іноді "Просвіта" видає альманахи, літературні збірки - і в такий спосіб можна надрукувати якісь невеликі твори (оповідання, новели, вірші). Але "Просвіті" зараз теж нелегко…

3) Якщо не допомогли попередні способи. Шукайте у своєму місті (обласному центрі) фірму оперативної поліграфії, в якій є різограф і яка займається друком книг. У таких фірмах наклад, як правило, становить від 100 штук. І коштує набагато доступніше, ніж у "справжньому” великому видавництві.А тепер кілька важливих порад щодо вибору такої фірми (якщо Ви живете далеко від Херсона, звичайно):

А) Дивіться в першу чергу не на ціну (вона може трошки відрізнятися в той або інший бік), а на вже видані, надруковані книги. Чим більше видань зможе показати менеджер, - тим краще. Це свідчення того, що вони справді професіонали. Тож менше буде всяких незрозумілостей та складностей.

Б) Наклад. У Херсоні ми рекомендуємо друкувати від 150 штук. Хоча, як правило, автори друкують 100 штук. Просто з досвіду ми знаємо, що наклад у 100 примірників - у автора дуже швидко розбігається, розходиться, розлітається. Навіть іноді доводиться додруковувати - ще 100 штук. Додрукування обходиться дешевше, ніж видання двох різних книжок, але дорожче, ніж друк за один раз 200 штук. Тож враховуйте це.

В) Попередньо вирішіть, чи потрібний вам ISBN - тобто Міжнародний Стандартний Книжковий Номер. Визначитися вам допоможе ось ця стаття. Цілком можливо, що якщо ви не знаєте, що це таке, і якщо ви друкуєте книжку для власного задоволення та друзів, - то вам він не потрібний. Але якщо після прочитання статті про ISBN ви зрозуміли, що вам дуже потрібний цей номер, то довідайтеся в менеджера, чи зможуть вони надати його виданню.

Г) Почитайте інші уроки нашого Практикуму - там є ще багато цікавих та важливих моментів у галузі співробітництва письменника та видавництва.

Д) Уточніть у менеджера - чи зберігають вони електронний макет і чи можуть віддати його вам після друку. Наскільки нам відомо, у нас у Херсоні тільки ми зберігаємо електронні макети виданих книг.
 Крім того, у нас є ще одна цікава пропозиція для гарних авторів. А саме: багато цікавих і важливих книг ми розміщуємо на нашому сайті - але, звичайно, тільки з дозволу автора. Це своєрідна пропаганда творчості письменника. Багато авторів це розуміють й із задоволенням погоджуються. Адже наклад у 100 і навіть 200 примірників - це, звичайно ж, мізер і сльози. А на наш сайт щодня приходить більше двохсот чоловік. І деякі твори, особливо дитячі вірші, на Порталі знаходили київські журнали, виходили на авторів із проханням надрукувати їхні вірші у своїх періодичних виданнях і ... навіть платили авторам за це певний гонорар. :)

Зауважте, що цього не роблять не тільки в жодному видавництві Херсона... В інших областях таке теж можна знайти дуже й дуже рідко. Така послуга, звичайно ж, безкоштовна! Від автора потрібний тільки дозвіл. Це просте доповнення до видання.

Треба відзначити, що ми робимо це на чистому ентузіазмі. Адже це - українська культура! Вона є. Вона живе. Людям треба це бачити, читати, знати.

Шановні Автори! Ваша творчість потрібна Україні. Тож пишіть і видавайтеся!

 


 


Отже, загальний висновок зі статті: зараз найпростіший, найлегший і найдоступніший спосіб уперше видати свою книжку - це надрукувати її у фірмі оперативної поліграфії, на різографі, невеликим накладом, власним коштом.


До речі. Якщо ви хочете надрукувати книжку власним коштом і живете десь на півдні України, то спочатку зверніться ось сюди.

 

Коментарі

Дуже хочу видати збірку віршів. Порадьте, як це правильно можна зробити.
Дякую за відповідь)

Пані Катерино!

Якщо Ви знаходитеся у Херсоні, Херсонській області, або десь поруч,
то подзвоніть на телефон 050-822-96-37.

Осьдечки можна порахувати приблизну вартість друку книжки.

А якщо Ви знаходитеся в іншому регіоні України, то вивчайте інші матеріали нашого Практикуму
Пошукайте у найближчому обласному центрі фірму оперативної поліграфії, яка друкує книжки.
Можна також спробувати звернутися до обласної організації "Просвіта" чи НСПУ - вони, скоріше за все, підкажуть Вам таку маленьку друкарню.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)