Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Наталя Коломієць. Я щаслива
Коваленко В. Літопис Інгулецької ЗОШ
Микола Братан. Знову експромти
Вісник Таврійської фундації. Випуск 10
Іван Немченко. Шлях на Снігурівку
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Анастасьєв А.М.
Діяння нечестивих // Анастасьєв А.М. Просто життя. — К.-Херсон: Просвіта, 2013. — С. 46-47.
Діяння нечестивих
Було з якого боку не в’їздиш до Великої Олександрівки, ще здалеку привертала погляд гарна баня місцевого храму з хрестом на маківці.
Споруджений він року 1898-го у класичному архітектурному стилі, величчю своєю вивищувався над усіма іншими будівлями селища.
Так було до того часу, коли у 80-х роках минулого століття виросла у райцентрі триповерхова коробка адміністративного будинку. Дуже хотілося компартійному керівництву піднятися у власних очах над Божим храмом, тож, побачивши, що їхній “білий дім” все одно не рівня храмові, наказали обезголовити його. І хоча через кілька років селищна громада на зібрані кошти поставила нову верхівку, історична й архітектурна пам’ятка, окраса селища залишається спотвореною комуністичними вандалами.
Це, на жаль, не єдиний гріх нечестивих перед Богом і людьми.
Минають літа, але час не зітер з пам’яті старшого покоління земляків, що адміністративний будинок споруджено на руїнах першої в селищі церкви, а гранітний ідол комуністів стовбичить на кістках священнослужителів, яких хоронили на цвинтарі при церкві. Я особисто був свідком того, як розчищаючи майданчик під пам’ятник вождю, бульдозером вигортали людські кістки.
Багато хто пам’ятає красуню-церкву в одному з найстаріших сіл району Давидовому Броді. Вона була також історичною та архітектурною цінністю. Свого часу держава на її ремонт виділила 10 тисяч карбованців (тоді це були значні кошти). Але керівники району вирішили, що гроші потрібніші на ремонт тваринницьких ферм. Щоб сховати сліди злочину, під стіни церкви заклали вибухівку і підірвали. Ще довго посеред села лежала руїна: ніхто не наважувався взяти звідти бодай камінчик, хоча у селян завжди була потреба у будівельних матеріалах. Люди не хотіли брати гріха на душу...
Перебираю в пам’яті події минулих літ і не випадково на папір лягають рядки гніву й обурення на тих вершителів історії, які погрозами й облудою вели до “світлої мети”. Ними не раз і не два були обдурені мої діди, мої батьки. Не злічити всіх злочинів, скоєних моральними виродками. Тут організовані голодомори, репресії, розправи над інакомислячими громадянами...
Але настав час і нищівний крах потерпіла керівна та спрямовуюча сила.
У переважної більшості рядових комуністів прокинулася совість і вони, прозрівши, спалили партквитки з барельєфом вождя на обкладинці. Але окремі демагоги і лицеміри пролізли знову до владних кабінетів вже незалежної України.
Руїна, яку бачимо сьогодні у сільському господарстві і промисловості, безлад у медицині, освіті, у житлово-комунальному господарстві — це їхня робота. Це з їхнього середовища розплодилися скоробагатьки-казнокради. Вони побудували рай для себе і своїх дітей, а їхні лакеї компартійні агітатори співають нам у вуха давню брехливу пісеньку про ту країну, де так вільно дихала людина, поширюють міф про уявний добробут за часів більшовицького панування, традиційно брешуть, продовжуючи справу своїх попередників.
Згадаймо риторику, з якою комуністи ішли на останні парламентські вибори. А потім, заїхавши на брехні до Верховної Ради, зрадивши своїх довірливих виборців, знову опинилися в одній упряжці з тими, кого так нещадно критикували за провали в економіці, за антинародну політику...
Люди добрі! Коли ж ми, нарешті, перестанемо дозволяти нечестивим обдурювати себе?

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)