Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Йосип Файчак. Світ вирує
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11

вічна пам'ять

Зоря і смерть Миколи Братана

Немченко І. Зоря і смерть Миколи Братана // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літ.-наук. зб.: Вип. 7. — К.–Херсон: Просвіта, 2010. — С. 286-289.

Серед українських митців другої половини XX – початку XXI ст. Миколі Івановичу Братанові належить визначне місце як поетові, прозаїкові, драматургові, перекладачеві, критикові, громадському діячеві. І в підрадянській, і в незалежній Україні він займав свою помітну нішу в літературно-мистецькому процесі та в суспільно-політичному житті країни. Відтак не лише на Херсонщині, а й по всій українській землі та далеко за її межами багато сердець стискалися від болю у зв’язку з передчасною кончиною М.Братана, чия постать стала своєрідним символом сучасної Таврії. Поет запам’ятався багатьом як послідовний і невтомний борець за  утвердження й розвиток рідної мови, об’єктивне висвітлення національної історії всупереч усіляким виявам манкуртства та українофобії.

Наталя Лівицька-Холодна
"Життя спинилось в розпеченій тиші..."
(на смерть української поетеси Наталі Лівицької-Холодної)

Протягом кількох останніх літ українська література зазнала відчутних втрат - пішли від нас у вічність визначні письменники діаспори Дмитро Чуб (Нитченко), Галя Мазуренко, Іван Кошелівець, Василь Барка, Лариса Мурович, Святомир Михайло Фостун, Ольга Петик-Хиляк, Яків Гудемчук, Андрій Легіт...Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)