Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Танго над лиманом
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 9
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Микола Сарма-Соколовський Срібне перо соколиного лету
Інна Рижик-Нежуріна. Мить

Гейко С. Бериславський герб // Нариси з історії Бериславщини: Випуск 4. — К.–Херсон–Берислав: Просвіта, 2005. — С. 102.

Бериславський герб

Геральдика, як відомо, займає далеко не останнє місце серед історичних дисциплін і має чимало років. Але, якщо міста Західної України завдяки близькості до європейських традицій обзавелися власною символікою ще починаючи з часів Галицького та Волинського князівств у ХІ-ХІІ ст., то традиція міського герботворення населених пунктів Наддніпрянської України набагато молодша. На цій території, що входила до складу Російської імперії, лише 1848 року було створено Департамент Герольдії Сенату, при якому з 1857 р. почало діяти Гербове відділення, яке очолив Б.Кене, що за дорученням царя Олександра ІІ узявся за свого роду “ревізію” раніше прийнятих гербів та проектування нових.

Цей само Б.Кене й розробив проект Бериславського герба. Однак, у джерелах зустрічються дещо відмінні креслення та опис цього проекту. Так, у фундаментальній праці “Герби міст України”, яка побачила світ чотири роки тому, читаємо таке: “Герб: у золотому полі на чорній основі червона вежа із зубцями, золотими вікнами й зачиненою брамою, на ній дівчина з розпущеним волоссям у синій сукні”. В іншому джерелі можна надибати такий опис з малюнком: “в золотому полі на чорній горі червона башта, на якій стоїть діва в лазуровому вбранні. У вільній частині – герб Херсонської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою”.

Утім, проект Б.Кене офіційного Височайшого затвердження так і не отримав.

У недавні часи Берислав послуговувався гербом, що до норм геральдики мав вельми далеке відношення. До того ж, мені так і не вдалося установити, хто був його розробником і чи затверджувався він кимось офіційно.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)