Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Футбол з парасолькою
Микола Братан. Знову експромти
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Олег Лиховид. Політичний компас виборця
Вісник Таврійської фундації. Випуск 14
Вісник Таврійської фундації. Випуск 10
Післямова

Хтось сказав, що люди в Україні за часів комуністичної тиранії поділялися на тих, кого убивали і тих, хто убивав. Перелопативши сотні, ба, навіть тисячі архівних документів 20-30-х років ХХ століття з минулого Херсонщини і Бериславщини, маю право заявити, що автор цього вислову був беззастережно правий!

Усі наші біди, сьогоднішні, зокрема, є наслідком 1917 року. Наслідком захоплення влади нікчемними, цинічними, безжальними, злодійкуватими космополітами штибу Ульянова-Леніна, Бронштейна-Троцького, Розенфельда-Каменєва, Радомисльського-Зинов'єва, Джуґашвілі-Сталіна, Скрябіна-Молотова, Бухаріна, Урицького, Дзержинського, Калініна, Ворошилова, їх псевдоукраїнськими пахолками - Раковськими, Затонськими, Петровськими, Косіорами, Чубарями, Скрипниками… "І нєсть ім чісла", - негідників завше було більше, аніж людей порядних.

Я ніколи не приховував і не приховую свого несприйняття комунізму. Не як ідеї, а як реального втілення у життя цієї ідеї. Бо там, де її намагалися втілювати і втілювали - там кров, смерть і голод. Мільйони трупів і скалічених доль українців, росіян, білорусів, поляків, чехів, словаків, євреїв, німців, литовців, латишів, естонців, молдаван, румунів, узбеків, таджиків, казахів, татар, чеченців, башкирів, туркменів, киргизів, карелів, китайців, корейців, монголів, камбоджійців, калмиків, сербів, хорватів, угорців, болгар, представників багатьох інших народів - ось наслідок комуністичних експериментів. Тому, хто хоче мені заперечити, задам одненьке питання:

І який же кінцевий результат будівництва комунізму?

А кінцевий результат, принаймні я, бачу один - поки що на багатьох рівнях влади нами керують вірні нащадки і послідовники отих безбатченків-космополітів, байстрята і байстрюки 1917-го року. Але ж вони не впали нам на голову, не заслані з інших світів. Це - наші обранці. Це - наш вибір.

Відомо, що народ, який не хоче знати свого минулого, приречений на його повторення. І я, буває, думаю: а чи має право народ, який пожирав своїх дітей і при цьому волав: "Слава коммуністічєской партіі! Да здравствуєт Лєнін! Слава товаріщю Сталіну!", на гідне життя?! Так званий Український народ, значна частина якого і досі заперечує голодомори, досі голосує за комуністичну тріскотню, який досі носить квіти до істуканів своїх катів і губителів, якому байдужі мова, історія, герб, прапор, гімн, Президент, Верховна Рада, уряд, Конституція, вибори, самоврядування..., …, … Якому байдужі могили своїх же безневинно заморених і закатованих прадідів, дідів, батьків?

Мо', так нам і треба?! Що заслужили?!

…Біблійний Мойсей водив свій народ пустелею 40 років, доки помер останній раб. Сучасна середня тривалість життя значно збільшилася. Отож, і часу, поки помре останній український раб, треба набагато-набагато більше. Та ще, якщо, звісно, знайдеться наш вітчизняний український Мойсей…

СЕРГІЙ ГЕЙКО, науковий співробітник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, голова районної організації Товариства "Просвіта", депутат районної ради, кореспондент газети "Наддніпрянська правда"

 

 


 

Від упорядника: усі цитати наводяться без жодних змін згідно особливостей правопису та орфографії оригінальних текстів документів Державного архіву нашої області, районного історичного музею та обласної наукової бібліотеки ім. О.Гончара.

Щиро дякую за допомогу і сприяння у виданні цієї книги голові Бериславської районної державної адміністрації Стеценку В.І., депутатам Бериславської районної ради, Бериславському міському голові Шаповалову О.М., начальникам відділів культури і туризму та фінансового райдержадміністрації Полегенко Л.В. і Юлдашеву Є.С., директору Бериславського районного історичного музею Солодкій Т.С., попереднім керівникам Бериславської ЗОШ № 1 Гейко А.І. та Литвиненко А.В., активістам Бериславської районної організації Товариства "Просвіта", голові Херсонського ОО ВУТ "Просвіта" Олексюку О.В.

Окрема велика подяка усім працівникам Державного архіву Херсонської області та краєзнавчого відділу Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара, які усіляко допомагали у пошуку документів і матеріалів з історії Голодомору 1932-1933 років.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)