Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 2
Голодомор 1932-1933 років на Бериславщині
Олег Олексюк. На крилах Просвіти
Коваленко В. Літопис Інгулецької ЗОШ
Анатолій Анастасьєв. В чарівному світі дитинства
Микола Василенко. Усе царство — за коня!

Ці дорослі, як діти малі...

 

Чи музи глаголять істину?

Пані Наталя прокинулась досить несподівано для себе, але відразу прийшла до тями: чоловіка поруч на ліжку не було. Під ліжком також. Все. Залишив її. Пішов до іншої. Як він посмів? Пані Наталя була дуже тонкосльозою і вже хотіла розридатися цілим дощем, але її серце раптом огорнуло хвилею Гольфстріму. "Лети, мій бальконе, в найвищі околи, порвавши чіпкі виноградні тенета..." - почула вона з передранкової напівтемряви рідний баритон. Жінка граціозно звелася з постелі, знайшла в коморі кирзові чоботи і вийшла на засклену причепу, мило підспівуючи: "Відчаль від стіни, завернись, мов планета, і линь, як літак, мій фігурний бальконе!" Неспокою на душі у пані як не було. Коли пан Антось співає романси бубабістів, то перебуває не на сьомому поверсі, а на сьомому небі. Тож ні про яку втечу від неї не йдеться.

Ось вони вже стоять поряд, обоє в кирзових чоботях і нічних ковпаках і мріють про холодний дощ.

Пані Наталя поклала голову на плече чоловікові і ласкаво запитала-прощебетала:

- Гри-ба-бу-дик-ци-ри-че-піг?

На це співоче одкровення не затрималась щаслива відповідь:

- Ґуля ласкав стогма регота цвірка свитина ззіла сон ке.

Жіночі очі чи оченята розсипалися іскринками: як добре, що торік вона передплатила журнал "СіЧ" - тепер чоловік і вдень, і вночі перечитує його екзотичні сторінки, пересипані бубабуїзмами.

А пан Антось у тій хвилі думав, як тільки він зміг здогадатися поновити передплату на газету "Новий день". Тепер дружина позамість того, щоб годинами йому над вухом буденні теревені правити, звертається до нього вишуканими перлослів'ями під Василіска Гнєдова.

А з протилежного боку вулиці Футуристів з обідраної причепи поглядав на цю подружню ідилію місцевий піїта Кузя - відомий лірик - і вже вкотре картав себе: і чому ж бо він ніяк не порозуміється зі своєю половиною. Сварки. Бійки. Лайка. Ну ніяк з протиріч не вилізуть.

І не знав піїта Кузя, що вихід зовсім простий - якось на світанку до нього на балкон-причепу загляне товаришка Муза і нашепче йому отакого віршика:

Щоби незгод і протиріч
Уникнуть, - так і знайте:
Читайте, пане-друже, "СіЧ"
І "Новий день" читайте!

Що ж, кажуть, що Музи глаголять істину.

Але де ж було знати піїті Кузі, що мине лише декілька років, і товаришка Муза несподівано зруйнує цю традицію, і, прилетівши чергового передплатного ранку, проспіває таке:

Щоби незгод і протиріч
Не нагребти огребом,
Читайте, друже, "Стару ніч",
А "Січ" зовсім не треба!

- А чого ж це? - спитав ошелешений піїта Кузя.

- Та хоча б тому, - мило залебеділа товаришка Муза, що в "Січі" друкуються всі, кому не лінь, і висловлюють усе чисто, що захочуть. Ну, на що це схоже? Ніякої тобі гармонії! А треба не так!

Не так! Найкраща газета - це "Стара ніч": яку сторінку не розгорни, то скрізь одне і те ж, одне і те ж... Куди не глянь - одне й те ж личко. Таке гарнюсіньке та повнюсіньке. Ну, просто український ідеал! І все ж то робить для людей! І пенсії перед виборами підніме, і про зарплати подумає, і зорі на небі щовечора запалить...

- А я думав, що вони самі по собі загоряються... - промимрив розгублено піїта Кузя.

- Та це щира брехня! Такого бути не може, тому що не може бути! - усміхнулася товаришка Муза, а потім дала піїті Кузі гарного запотиличника, щоб не сумнівався.

З недавнього часу товаришка Муза вступила до партії, якою верховодить оте гармонійне личко. Вже й сама поповнішала й округлилась... Чого не зробиш задля гармонії!

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)