Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Шоста заповідь
Вісник Таврійської фундації. Випуск 2
Іван Немченко. Військова хитрість
Голос Батьківщини. Випуск 5
В.Плаксєєв, В.Кулик. А стежечка біжить від літа
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Акція "Запали свічку"

Зміст

22 листопада 2008 року біля пам'ятного знака жертвам голодомору та політичних репресій відбувся мітинг, який відкрив голова районної державної адміністрації А.М.Немченко.

- Сьогодні зібралися, - сказав він, - жителі райцентру, щоб відзначити страшну дату. Двадцять населених пунктів району постраждали від жахливого голоду, багато мешканців сіл. Про це дали свідчення жителі району, які збирали 43 пошукові групи. Завдяки людям з пошукових груп відтворено страшне горе наших земляків. Дуже довгий час очевидці тих подій боялись давати свідчення, їх залякала тодішня влада. Сьогодні не треба шукати винних, а зробити все, щоб подібного горя люди не знали ніколи.

Науково-пошукова група учнів озвучили списки загиблих у райцентрі від голодної смерті, прочитали спогади очевидців про цей страшний період, коли люди їли котів, собак, траву, птахів, все що можна було прожувати і ковтнути.

Ведуча бібліотекар І.А.Суханова, читці, учні Чаплинської ЗОШ № 3 С.Наумова та Д.Тишкевич звернулись до присутніх із закликом пам'ятати про геноцид проти рідного народу, а учні Чаплинської спеціалізованої школи № 1 С.Бузулук та Н.Домбровська прочитали власні вірші про голод.

...Звучить траурна музика. Горять пересторогою запалені свічки. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про невинно загиблих.

Отець Георгій Свято-Покровської церкви зачитав звернення до українського народу Митрополита Київської і всієї України Володимира та відслужив поминальну панахиду.

Такі мітинги пройшли по всіх населених пунктах району.

 

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)