Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Молода муза. Випуск 2
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Леонід Куліш. Зізнання
Іван Ющук. Якщо ти українець
Анатолій Анастасьєв. Потоки
Акція "Запали свічку"

Зміст

22 листопада 2008 року біля пам'ятного знака жертвам голодомору та політичних репресій відбувся мітинг, який відкрив голова районної державної адміністрації А.М.Немченко.

- Сьогодні зібралися, - сказав він, - жителі райцентру, щоб відзначити страшну дату. Двадцять населених пунктів району постраждали від жахливого голоду, багато мешканців сіл. Про це дали свідчення жителі району, які збирали 43 пошукові групи. Завдяки людям з пошукових груп відтворено страшне горе наших земляків. Дуже довгий час очевидці тих подій боялись давати свідчення, їх залякала тодішня влада. Сьогодні не треба шукати винних, а зробити все, щоб подібного горя люди не знали ніколи.

Науково-пошукова група учнів озвучили списки загиблих у райцентрі від голодної смерті, прочитали спогади очевидців про цей страшний період, коли люди їли котів, собак, траву, птахів, все що можна було прожувати і ковтнути.

Ведуча бібліотекар І.А.Суханова, читці, учні Чаплинської ЗОШ № 3 С.Наумова та Д.Тишкевич звернулись до присутніх із закликом пам'ятати про геноцид проти рідного народу, а учні Чаплинської спеціалізованої школи № 1 С.Бузулук та Н.Домбровська прочитали власні вірші про голод.

...Звучить траурна музика. Горять пересторогою запалені свічки. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про невинно загиблих.

Отець Георгій Свято-Покровської церкви зачитав звернення до українського народу Митрополита Київської і всієї України Володимира та відслужив поминальну панахиду.

Такі мітинги пройшли по всіх населених пунктах району.

 

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)