Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Василенко. Архітектура планиди
Вісник Таврійської фундації. Випуск 13
Микола Братан. Семенівське шосе
Любов Єрьомічева. Пісня надії
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Вишиванка. Число 1
Минуле стукає в наші серця

Зміст

З 17 по 27 червня 2008 року в Чаплинському районі (смт Чаплинка кінотеатр "Комсомолець") експонувалась виставка архівних документів Державного архіву Херсонської області, що висвітлюють події Голодомору 1932-1933 років. Протягом роботи виставки 1584 жителів Чаплинського району ознайомились з офіційними документами тих часів, знімками, розповідями очевидців та поділились своїми враженнями в книзі відгуків. Ось деякі з них:

"Вражені зібраними документальними матеріалами про Голодомор 1932-1933 років. Факти свідчать про страшну сторінку в історії нашого українського народу. Незаперечно це крик тих, хто пішов у небуття, хто помер страшною смертю від голоду. Минуле попереджає: не мовчіть, не будьте байдужими до того, що відбувалось, культ особистості в історії треба зупиняти, не допускати. А ще треба пам'ятати, в усі часи, людина, її життя - найвища цінність. Учні та вчителі Іллінської ЗОШ".

"...Особливо вразили свідчення очевидців тих трагічних часів. Цікавим є матеріал про Голодомор 1932-1933 років в нашому районі. Побачене на цій виставці глибоко вразило наші душі і ми будемо завжди пам'ятати про ті трагічні часи, які пережив наш народ. Учні та вчителі Григорівської ЗОШ".

"З великим інтересом оглянули виставку, присвячену Голодомору 1932-1933 років. Такі виставки потрібні та актуальні, щоб політики не заводили державу та її народ у глухий кут, тому необхідно віддіти данину пам'яті усім жертвам Голодомору, щоб молоді не забували історію, щоб такі події залишались пересторогою для нащадків. Від імені колективу редакції районної газети "Радянська Таврія" Н.Воробйова".

"Виставка змістовна, цікава, добре оформлена, гарні ілюстративні матеріали...Хотілося б щоб ці матерали були зібрані в окреме видання і надіслані до кожної школи, щоб їх можна було використовувати на уроках, виховних заходах... Учні та вчителі Хрестівської ЗОШ". "Виставка справляє гнітюче враження, дає аргументовану інформацію про страшну трагедію нашого народу. Дуже потрібна і навіть необхідна справа - поширювати правдиві свідчення, зберігати пам'ять в поколіннях. Начальник Чаплинської райсанепідемстанції В.Мальченко".

"Ми вражені... Сама атмосфера виставки змушує схилити голови перед минулим. Читаючи свідчення очевидців мимоволі спадає сльоза печалі та болю. Уявити таке собі важко, живучи в нинішньому часі, де хліба вдосталь, коли ми не замислюємось над тим, чи треба його ділити на оті шматочки..., щоб жити далі. Колектив Маркеєвської сільської ради".

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)