Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Історія Просвіти Херсонщини. Том 1
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Анатолій Анастасьєв. В яблучко
Молода муза. Випуск 3
Мандич Т. “Украдене щастя” Івана Франка в інтерпретації херсонських філологів // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Вип. 12. — К.–Херсон: Просвіта, 2016. — С. 277-278.
“Украдене щастя” Івана Франка в інтерпретації херсонських філологів

10 листопада 2016 року на факультеті філології та журналістики відбулася справжня театральна прем’єра! Зала була заповнена вщент, глядачі з нетерпінням очікували на драму Івана Франка “Украдене щастя”. Саме так викладачі кафедри української літератури спільно зі студентами відзначили 160-ту річницю від дня народження та 100-ту річницю від дня смерті Великого Каменяра.

На імпровізованій сцені декорації створювали атмосферу української хати кінця ХІХ століття. Стилізації сприяли і колоритні вбрання героїв п’єси. Гостросюжетна вистава про любовний трикутник, таємниці молодості і врешті – украдене щастя кожного з персонажів знайшла своїх прихильників. Ті, хто досі не був знайомим із драмою, зміг повною мірою відчути гостросюжетність і емоційність, розібратися в складних характерах, а обізнані глядачі – насолоджувались особливостями акторського бачення та режисерських рішень.

Майстерно, емоційно та натхненно виконали головні ролі в п’єсі студенти Тетяна Чумак, Владислав Донський і Владислав Сурхаєв, акторська гра яких була настільки переконливою, що втілювала у собі кожне Франкове слово. Також у виставі брали участь Катерина Какама, Наталя Ящик, Максим Порицький, Діана Петрова, Ельдар Клименко. Успіх не відбувся би без авторів ідеї, режисерів і керівників проекту – Людмили Денисівни Корівчак, Тетяни Олександрівни Цепкало, Вікторії Вікторівни Коротєєвої, Наталії Сергіївни Чаури.

Своїми враженнями поділилася виконавиця головної жіночої ролі Тетяна Чумак: “Від гри у виставі я отримала величезне задоволення. Для мене це неоціненний досвід. Коли на сцені проживаєш життя своєї героїні, неможливо стримати емоції. Особливо приємно бачити зацікавлених глядачів і чути їх щирі оплески”. А оплески дійсно були гучними: усі аплодували стоячи! Сподіваємося, що вистава “Украдене щастя” започаткує цілу театральну традицію на факультеті. Відзначення знаменних в українській літературі дат, напевно, відтепер завжди відбуватиметься в новому форматі, що дозволить прихильникам художнього слова проявити хист і креатив.

У цей день усіх об’єднав Іван Франко та й українська література в цілому, вогник любові до якої передається від викладачів до студентів.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)