Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Олег Олексюк. Доки живі. Тисячовесни
Елінг. 2017-2018. Випуск 11-12
Анатолій Анастасьєв. В яблучко
Наумич В.І. Сльоза України
Іван Немченко. Корсунські світанки

Мандич Т.М. Від упорядника // Вишиванка. Число 5. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 5-6.

Від упорядника

Шановні читачі! П’яте число альманаху «Вишиванка» як творчого дітища Літературної студії імені Василя Вишиваного (заснована в Херсонському державному університеті 16 лютого 2006 року), виходить після тривалого інтервалу, викликаного об’єктивними причинами. Але аж ніяк не творчим застоєм, котрого у нас ніколи не було. Зі студією в різні роки переплели свої долі талановиті дівчата і юнаки – Марія Біла, Галина Іванова, Анастасія Туранова, Анастасія Карпова, Аліса Тютюнникова, Вікторія Фісканич та ін. Багато авторів ще недавно були або й нині є студентами факультету української філології та журналістики Херсонського державного університету: Альона Агаришева, Ілона Сеньків, Ольга Клоц, Діана Відьохіна, Наталія Ящик, Ольга Непомяща, Аліна Матішак та ін.
Як відомо, перші три випуски студійного альманаху «Вишиванка» (2007-2009) були підготовлені його головним редактором – тодішнім студентом-філологом Вадимом Лубчаком. Він і нині підтримує творчі зв’язки з нашим об’єднанням, хоча давно вже займається науковою та журналістською діяльністю в Києві. Четверте число нашого збірника (2013) репрезентувала cтудентка факультету філології та журналістики Анастасія Туранова, яка теж уже завершила своє навчання у нашому виші.
П’яте число альманаху «Вишиванка», яке пропонуємо Вашій увазі, має традиційні рубрики, а також нові розділи, в яких уміщено і художні тексти, і статті, присвячені визначним датам, безсмертній творчості Т. Шевченка, рідній Україні. Проза та поезія авторів порушує важливі проблеми, висвітлює погляди і молодих, і досвідчених людей, закликає мислити, аналізувати, відчувати. На сторінках збірника можна знайти рядки, які змушують сміятися, а бувають і такі, що викликають щирі сльози.
Авторами публікацій у «Вишиванці» є теперішні студійці і випускники університету минулих літ, школярі, вчителі, студенти інших закладів вищої освіти, відомі поети та прозаїки Херсонщини. І найприємніше, що кожен із них небайдужий до світу художнього слова, кожен продовжує відкривати свою душу на сторінках «Вишиванки».
Сподіваємося, що збірник і надалі репрезентуватиме сторінки літературного життя в таврійському краї.
Запрошуємо Вас, шановні читачі, ознайомитися з нашими творчими набутками, а при бажанні — й до плідної співпраці з нами. Спілкуватися з колективом редколегії альманаху Ви можете через елек-тронну мережу.
Головний редактор і упорядник Тамара Мандич

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)