Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Бериславщина: рік 1905
Наумич В.І. Сльоза України
Голопристанська Litterra. Випуск 1
Микола Братан. Знову експромти
Сонце на рушнику
Микола Швидун. Ти до мене прийшла
Націонал-нігілізм - молочний брат неомоскалізації
Замість післямови
Батьківщину люблять не за те,
що вона велика, а за те, що вона своя.
Сенека (4-65 рр. н.е.)

Якось увімкнув телевізор на програму "Саме Той". Співрозмовником журналістки був президент фірми "Весіл", яка виробляє спортивно-тренажерні комплекси, Василь Милокостий. Щодо його бізнесових справ, то, виглядало, дай нам, Боже, більше таких підприємців - молодих, але вже досвідчених, ділових і дуже перспективних. Одне слово, "нових українців" у позитивному значенні.

Що мені розходиться, коли пишу про нього? А ось що.

Молодик, виявляється, народився у тому самому селі Моринцях Звенигородського району на Черкащині, що і національний пророк Тарас Шевченко. Ну, хто б не пишався з того?! Хто б із молоком матері, з перших кроків по дорогій кожному українцеві землі не ввібрав у серце і душу рідну мову, якою розмовляв і писав свої геніальні твори Великий Кобзар?!

А якою мовою користувався успішний бізнесмен? Тож бо й воно, що… чужоземною! Вухо слухача різали його часто неоковирні фрази, та він уперто продовжував спілкуватися на "общєпонятном язикє", хоча ведуча весь час українською. Дивно, соромно й обурливо, але ведуча навіть не поцікавилася у Милокостого, чому це він, односелець Т.Шевченка, відмовляється говорити з українськими телеглядачами українською. Напевно, за улюбленим висловом мого колеги їй і в голову не цукнула така "крамольна" думка…

Я тут уже полинув уявою за найближчі кордони України. Чи дозволив би собі "ісконний" московит, народжений у "бєлокамєнной Москвє", як і великий російський поет Олександр Пушкін, цвенькати в телеефірі теж чужоземною мовою? Будь-якою! Наприклад, мовою свого старшого брата, себто українською? Чи відважився б його інтерв'юер "не бачити" цього цинічного нахабства чи нахабного цинізму? Та ніколи!

Тисячі таких самих милокостих тяжко хворі націонал-нігілізмом. Словник пояснює: латинське слово nihil означає ніщо, нічого. Отже, націонал-нігілізм характеризується відмовою, запереченням кровними представниками національності, нації, етносу: рідної мови, культури, ідеалів, звичаїв, традицій, моральних цінностей. Походження націонал-нігілізму глибоко закорінене передусім у бездержавному, колоніальному минулому нашого народу.

Навіть після прийняття Конституції України наш чиновник, починаючи від гаранта, бізнесова, технічна, спортивна та іншогалузева еліта, головні канали телебачення і пресові видання наскрізь просякнуті націонал-нігілізмом. Поживний грунт для цієї суспільної хвороби створює передусім "вінценосна" подружня пара. Вся нижча чиновницька рать, переважно ще комуно-російського вишколу, бере її за ганебний приклад і поки що дуже успішно й безкарно заважає українській мові стати справді державною, як польська в Польщі, російська в Росії, литовська в Литві, естонська в Естонії і т.д. Націонал-нігілізм, або "милокостівщина" цупко тримає в обіймах одинадцять років існування самостійної України більшу частину її території та населення.

Кажуть, і деякі нібито націонал-патріоти в "найверхніших" верхах столиці, що з рішучим викоріненням націонал-нігілізму, повсюдним і загальним утвердженням державної української мови поспішати не варто, аби, "наламавши дров", не зашкодити входженню в європейську цивілізовану спільноту. І все фактично пустили на самоплив. А тим часом націонал-нігілізм, обнявшись з неомоскалізацією, немов два молочні брати, уже взяли народ за саме горло і з наростаючою силою стискають його, як голодний удав свою жертву. Ще трохи і ми задушимось. І не треба буде знову посилати на златоверхий Київ угро-фіно-татарсько-половецьку орду Андрія Боголюбського (сина половчанки від Ю.Довгорукого), Батия, Петра I, Лєніна-Троцького з Муравйовим, Сталіна з Кагановичем (каган - голова хозарської орди).

Я запитую в себе
І питаю у Вас, у Людей,
Я питаю в книжок,
Роззираюсь на кожній сторінці,
Де той рік і той місяць,
Той проклятий тиждень і день,
Коли ми перестали гордитись,
Що ми - українці.

Теодор Кукурудза, бард, Україна.

Повзучий націонал-нігілізм разом з манкуртами та яничарами тихою сапою знову блискуче виконають свою історичну місію у допомозі Росії закабалити Україну.

Постає сакраментальне питання:

- Що робити?

Відповідь на нього проста, як правда: робити! Не теревенити, не базікати, не до запаморочення у голові констатувати: як і через кого нам важко жити, а робити! Причому, не надіятися на "когось", а наказати самому собі: робити!

Не прикидатися слабосилим, безпомічною піщинкою, а діяти. Починати треба з маленьких справ. Яких?

1. Не передплачувати і не купувати те, що друкується в Росії.

2. Не передплачувати і не купувати з надрукованого в Україні: україно-ненависницькі і всілякі чужомовні видання з фіговими листками доброзичливості до нас, які пишуть про Україну тільки відверто негативне або не пишуть нічого.

3. Домогтися, аби принаймні в одному кафе "не крутили" чужоземну пісню низькопробного змісту.

4. Не пройти байдуже повз випадки зумисного приниження нашої нації, мови, культури, пісні і т.ін.

5. Ще й ще раз пояснити дитині, чому слід мати почуття гідності і своє любити: свою землю, свій дім, своїх батьків, свою мову, свою пісню, а хороше чуже шанувати - тоді ти будеш нормальним українцем, а не російсько-суржиковим хохлом, який до всього байдужий і тому є потенційним, а інколи й натуральним, зрадником. А що може бути більшою огидою, ніж зрадник?!

6. Відмовитися заповнювати нехай і офіційний документ будь-якої організації чужою мовою…

7. Ба, навіть не полінуватися надіслати протестного листа з приводу популяризації націонал-нігілізму і неомоскалізації - оце вже Ваша дієвість - Ви щось робите на своє благополуччя.

8. Найважливіші справи:

8.1.
Мова зникає не тому,
що її не хочуть вчити інші,
а тому, що нею не говорять
ті, хто її знає.

(Х.А.Арце, баск, поет, Іспанія)

І тому розмовляти треба лише українською, ніколи на російську не переходити на догоду расєяніну-співрозмовнику чи хохлу-перевертню.

8.2. Обирати до Верховної Ради та місцевих Рад - лише і тільки українців! Бажано аж по четверте коліно! Так зробив у свій час Бісмарк: із майже 300 держав-князівств створив одну Німеччину і швидко: бо заборонив взагалі присутність у владних структурах представників інших націй та патріотів інших держав: щоб не заважали будувать національну німецьку державу. Так зробили і прибалти, і поляки і не мали проблем! А нам же неодмінно треба викорінити ще й манкуртів та яничар, які продалися і "змушені" відроблять російські гроші.

Недарма ж незадовго до виборів 2002 року з телеекрана голова Верховної Ради Іван Плющ відповів на запитання: "Справи ідуть кепсько і не приймаються чудові закони тому, що у Верховній Раді дуже потужне проросійське лобі".

Хто ступає перший крок - той вже йде!

Хто зупиниться - той відстає, програє і його, врешті-решт, перемагають. А мирно чи за допомогою зброї…

Тому - не зупиняймося, а йдімо!

І неодмінно дійдемо в омріяну українську багату Україну.

Микола Кабаків.
11.08.02

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)