Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Голопристанська Litterra. Випуск 1
В.Плаксєєв, В.Кулик. А стежечка біжить від літа
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Голос Батьківщини
Наумич В.І. Сльоза України
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 9
Передмова
Тільки вільні народи мають історію,
інші - усього лиш хроніки.
Е.Кіне

 

Бериславщина внаслідок свого зручного географічного положення здавна відігравала важливу роль у суспільно-політичних стосунках різних племен, народів, держав, які мали відношення до її теренів. Та документальних джерел залишилося, як це не прикро, обмаль. І чим про давніші часи йде мова, тим мізерніше матеріалів. Та усе ж вони є.

Довгі роки ніхто реально не брався за систематизацію та оприлюднення досліджень з історії краю. Тим приємніше, що до цього пристали активісти районної організації Товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Як бачимо, попри усі негаразди нашого сьогоднішнього життя, виходить уже третє число "Нарисів з історії Бериславщини". Маємо також надію - не останнє.

Звертає увагу, що до видання "Нарисів" долучається усе більше дослідників старовини. Таким чином, охоплюється значно ширший масив історичного часу, фактажу, подій, персоналій.

Історія не має початку й не має кінця. Так само як і її дослідження. Переконана, що ще будуть знайдені нові матеріали, нові документи, речові докази, будуть висунуті неординарні ідеї і гіпотези. Усе це певною мірою неминуче торкнуться й минулого Бериславщини. А відомо, що без минулого немає майбутнього, хто його забуває - приречений на повторення. Отож, щоб повторилося лише найкраще, найприємніше - оглянімося назад, на вже пройдешнє нашими попередниками.

Тетяна Стельмах, голова Бериславської районної ради народних депутатів

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)