Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. На крилах Просвіти
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Сергій Гейко. Церков величність
Братан М.І. Сила любові: Слово про Олеся Гончара
Вивчення творчості Яра Славутича в школах Херсонщини
Микола Василенко. Сердце - не камень
Горбачова О. Брати Капранови та їх нове українознавче видання // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 9. — К.–Херсон: Просвіта, 2013. — С. 247-248.
Брати Капранови та їх нове українознавче видання
8 листопада 2013 року до стін Херсонського державного університету завітали Дмитро та Віталій Капранови – відомі письменники, публіцисти, громадські діячі. Вони презентували свою книгу – «Історія незалежності України».
Нагадаємо, що брати Капранови народилися 24 липня 1967 року в Дубоссарах тодішньої Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки (тепер Молдова). Вони мають вищу освіту – навчалися в Уральському політехнічному інституті у м.Свердловську (нині Єкатеринбург) та Московському енергетичному інституті. Їхній фах – технічна кібернетика.
Задля зустрічі з братами Капрановими на факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету у щонайбільшу аудиторію зібралося стільки людей, що це приміщення ще й не бачило такої кількості студентів та викладачів одразу. Усі місця вже були зайняті, а народ усе надходив і десь тулився. Очікували гостей. І от цілковита тиша. Зайшов Дмитро Капранов, привітався та попросив вибачення за Віталія і сказав, що той запізниться. Та присутність лише одного брата не заважала нам, глядачам, затамувати подих та слідкувати очима за письменником. Усмішка не сходила з його вуст, він весело почав розповідати про задум створення нової книги. Зазначив, що коли його діти запитали, як усе це можна вивчити, показуючи на шкільний підручник з історії (при підготовці до ЗНО), то виникла одразу думка написати власну «Історію України».
Раптово до приміщення зайшов Віталій Капранов і надалі брати вже разом презентували книгу. Її перевагою є те, що написане це видання доступною для дорослих та дітей мовою. Адже коли науковці пишуть підручники, то вони часто викладають лише сухі факти, не задумуючись над тим, як це важко сприймає читач. А брати Капранови виклали матеріал надзвичайно цікаво. Чесно сказати, я в це не вірила, поки особисто не взяла до рук оцей скарб. Під час зустрічі всім присутнім роздали примірники, щоб побачили, про що йде мова. Ми з захопленням гортали кожну сторінку, роздивляючись малюнки. На 80-ти сторінках охоплено дев’ять тисяч літ – від трипільської культури до проголошення незалежності у 1991 році. На кожному розвороті – комікс, мапа, портрет ключової постаті періоду та коротка історична довідка. Автори запевняли, що короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її незалежність. Промову брати пересипали піснями власного виконання. Люди були вражені почутим, фотографували та знімали на відео виступи. Цікаво було спостерігати за цими талановитими людьми. Брати Капранови не тільки самобутні письменники, вони ще й грають на музичних інструментах, співають, вони дійсно, як то кажуть у народі, «душа компанії». Коли вже все було сказано, гості оголосили, що тепер забиратимуть примірники назад, а хто хоче собі придбати, той повертає не книжечку, а цінну «бумажечку із зображенням Михайла Грушевського». Багато хто так і зробив. Підписували: «Вільним синам України». По закінченню всі бажаючі фотографувалися з письменниками на пам’ять.
Зустріч із братами Капрановими для багатьох стала справжнім святом, а ще уроком високої любові до України та її народу. Як знати, можливо, через якесь десятиліття твори цих митців будуть вивчатися у загальноосвітніх школах, поряд із хрестоматійними текстами Т. Шевченка та І. Франка, В. Симоненка чи Д. Павличка.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)