Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Ігор Проценко. Вечірні вогні
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Микола Каляка. Збуджені альманахом “Степ”
Коломієць Н.А. Відлуння душі
Вишиванка. Число 2
Голодомор 1932-1933 років на Бериславщині
Політична платформа і програма

Політична платформа визначає перспективну стратегію і поточну тактику діяльності партії і декларується в програмних документах, поточних заявах, законопроектах і програмах розвитку різних сфер суспільного життя, вироблених відповідними політичними об'єднаннями. Політична платформа може носити загальний або конкретно спрямований, наприклад, передвиборчий характер.

До стратегічних напрямків політичних платформ, можна віднести: економічну стратегію, зовнішньополітичну стратегію, військово-політичну доктрину, стратегію в галузі науки, освіти, екології, медицини і т.д. Кожний з цих напрямків, у свою чергу, розбивається на ряд конкретніших, більш вузьких. Наприклад, зовнішня, цінова, податкова політика, соціальний захист є сферами економічної стратегії, а питання приєднання до політичних і військових блоків, вибору політичних спільників - зовнішньополітичної стратегії. В межах подібних сфер визначається певне коло питань, найбільш актуальних на поточний момент. Саме на шляхах її вирішення і акцентується увага.

Традиційно вважається, що є певний набір цінностей, які приписувалися лівим: вони пацифісти, антирасисти, антиклерикали, антикапіталісти, занепокоєні розвитком свобод (окрім "дикого ринку"), поширенням рівності. Праві ж обстоюють культ сили, ієрархії та порядку, заохочуючи свободу й ініціативу в економічній сфері і здійснюючи державний контроль за сферою політичною, застосовуючи політику сили по відношенню до зовнішнього ворога.

Теперішні партії вже не мають всеохоплюючих програм, але розрізняють основну програму, програму дій, виборчу програму та програму уряду. Тенденція до прагматизму очевидно переважають програми на певні терміни. У своєму конкретному виконані вони укладаються передусім перед виборами або вирішальними політичними датами. Завдання партійних програм полягає у тому, щоб справити вплив на громадськість. Рекламна функція, а також завдання залучення нових чле.нів - це зовнішні завдання. Крім того, важлива функція програми, відмежування від інших партій.

Тут варто процитувати В.І. Леніна - "Усі буржуазні партії, тобто ті, котрі зберігають економічні привілеї капіталістів, рекламують свої партії точно так само, як окремі капіталісти рекламують свій товар". І далі - "Про політичні партії не можна судити по їхніх назвах, заявам, програмам. А треба судити по їхніх справах".

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)