Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Суганяк. Атом любові
Коваленко В. Літопис Інгулецької ЗОШ
Микола Швидун. Стою на перехрестi
Вісник Таврійської фундації. Випуск 3
Вісник Таврійської фундації. Випуск 5
Микола Братан. Зорі падають в моря
Середа В.М. Україночка
Олексюк О.В.
“Час несе рікою води...” // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 54-55. - Рец. на кн.: Середа В.М. Україночка: Пісні. — Київ–Херсон: Просвіта, 2004. — 55 с.
“Час несе рікою води...”
Рец. на кн.:
Середа В.М.
Україночка: Пісні. — Київ–Херсон: Просвіта, 2004. — 55 с.

Творчість Володимира Середи тісно пов’язана з розвитком літературно-мистецьких традицій краю. Автор поетичних збірок “Я рад предутренней заре” (1997), “Якщо приїдете в Херсон” (1998), “Приїздіть до нас в Херсон” (2002) та науково-популярного видання “На ґрунті народнім” здобув підтримку з боку шанувальників художнього слова не лише в Україні, а й за межами держави. Згадую презентацію нашого видавництва “Просвіта” на Шевченківські дні 2002 року у Москві, де книги Миколи Братана, Миколи Василенка і Володимира Середи (“Приїздіть до нас в Херсон”) мали неабияке зацікавлення серед учасників міжнародної виставки книг. Особливу увагу цим виданням надали віце-прем’єр Росії Валентина Матвієнко, лідер комуністів Російської Федерації Геннадій Зюганов та віце-спікер Держдуми Росії Володимир Жириновський, які в одноголосся заявили про правильну орієнтацію авторів на пропаганду рідної мови і родинних традицій. Можливо, саме тому пісня “Україночка” має аж п’ять авторів музики, а пісня “Як завітаєте в Херсон” на музику Олени Гончарук неодноразово здобувала визнання на обласних та всеукраїнських вокальних конкурсах. Приємно, що пісні на музику Валерія Другальова, Анатолія Шейченка, Ігоря Полєвікова, Володимира Телюка, Олени Гончарук та народного артиста України Миколи Свидюка виконують не лише солісти філармоній та аматорські колективи, а і діти, — це говорить про спорідненість поколінь в утвердженні аксіоми, проголошеної Тарасом Шевченком: “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...”
І хоча відчувається вагання автора у виборі мови текстів, проте як на мене у Володимира Середи природніше і найбільш майстерно звучать вірші рідною українською мовою:

“Час несе рікою води,
Мокрим снігом тане.
Тільки в серці моїм спогад
Про тебе не в’яне”.

Сподіваюся, що новітня збірка пісень поета прислужиться і виконавцям, і популяризаторам пісенності соборної України.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)