Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Голопристанська Litterra. Випуск 1
Іван Ющук. Якщо ти українець
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Олексюк О. Не будь перекотиполем // Степова Україна. — 2001.
// Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 25.
Максим Тадейович Рильський писав: “Хто не знає свого минулого, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани”. І хоча де-де ще зусртічаються борзописці пихаті, які продовжують дешевими витівками з нашої історії глузувати, які, навіть, у храмі свистять, які сплять і бачать без облич мучеників українських, у яких так й сверблять руки на іконі Богородиці нашкрябати: “Тут був Я”. Проте впевнений, що добрих людей більше, хоча зло краще зорганізоне.
В такій ситуації складно діяти Херсонській обласній організіції “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка, адже окрім щоденної роботи перед просвітянами Таврії стоїть завдання вирішення низки точок стратегічного плану. Отож не лише громадська думка, єднання пристрасних зодчих дійсно української еліти, створення умов щодо пізнання історії Ураїни в контексті світової історії, а і утвердження української мови в державних установах та відомствах, збереження екології душі дитини, збереження пам’яті народної про славних синів та дочок України.
Добра дещиця праці просвітян області присвячена вшануванню забутих імен патріотів Херсонщини. Готується до друку книга з історії “Просвіти” Херсонської області, вийшли в світ “Нариси з історії Бериславщини” та “Келегейський мор” Ф.Морозюка. Але чимало зроблено просвітянами-степовиками і на шляху пізнання Шевченкового слова. Шевченківські дні на Херсонщині 1997 року стали могутнім поступом в посиленні науково-дослідницької та літературно-мистецької Шевченкиніани степовиків. Екранізація драматичної повісті поета-драматурга Миколи Братана “Сердитий Бог”, численні публікації статтів, віршів, пісень, нарисів в обласній та республіканській пресі — ось неповний перелік праці просвітян по дослідженню життя та творчості Великого співця дум народних Т.Г.Шевченка.
Пізнаючи Кобзаря, вшановувати патріотів Батьківщини, відроджуючи духовність, ми надаємо нашим дітям шанс не бути перекотиполем, а впевнено триматися на рідній землі.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)