Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Голопристанська Litterra. Випуск 1
Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Наталя Коломієць. Я щаслива
Коваленко В. Літопис Інгулецької ЗОШ
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Тюкавкін В.Г. Серце розбудіть своє
Олексюк О.В.
Пісня, що стала долею // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 56-57. - Рец. на кн.: Тюкавкін В.Г. Серце розбудіть своє: Пісні. — Херсон: Просвіта, 2003. — 47 с.
Пісня, що стала долею
Рец. на кн.:
Тюкавкін В.Г.
Серце розбудіть своє: Пісні. — Херсон: Просвіта, 2003. — 47 с.

Музика — постійний супутник життя і творчості Валерія Герасимовича Тюкавкіна.
Народився майбутній композитор 23 лютого 1925 року у селянській родині в поселенні Усть-Тасуркай Приаргунського району Читинської області. Ще з дитинства його чарували народні мелодії. У роки служби в армії Валерій Герасимович був першим заспівувачем у полку. Любов до народної творчості не покидала його і в роки війни, коли він захищав рідну землю від німецько-фашистських загарбників. У хвилини затишшя між боями В.Тюкавкін записував на обривках солдатської газети куплети пісень, почутих від однополчан. За проявлену мужність отримав державні нагороди — медалі “За відвагу”, “За бойові заслуги”, “За перемогу над Японією”, орден Вітчизняної війни.
Повернувшись до мирного життя, Валерій Герасимович здобув різноманітну освіту, працював викладачем, а вільний час присвячував художній самодіяльності.
У 1965 році В.Г.Тюкавкін переїхав на Херсонщину, в Асканію-Нову. Понад 20 років керує і постійно вдосконалює творчу діяльність фольклорно-етнографічного ансамблю “Пряля”. У репертуарі ансамблю — українські думи, балади, ліричні, хорові і весільні пісні. Колектив неодноразово ставав лауреатом республіканських, державних та міжнародних фестивалів. У 1980 році ансамблю присвоїли почесне звання “Народний”.
Впродовж свого звитяжного творчого шляху Валерій Тюкавкін створив не один колектив художньої самодіяльності, займався систематизацією фольклорних матеріалів. Написав багато пісень, що друкувалися в районній, обласній та всеукраїнській пресі. Вийшли друком кілька збірок: “Пісні Асканії-Нови”, “В степу широкому біля Асканії”, “Мій світ озернюють пісні” та “Степова далина”.
У 1990 році творчий внесок композитора у національну музичну скарбницю був високо оцінений на державному рівні. Йому присвоєне почесне звання “Заслужений працівник культури України”.
І зараз Валерій Герасимович Тюкавкін не полишає улюбленого заняття — створює нові чудові пісні, співпрацює з колективами художньої самодіяльності. Він переконаний, що справжня людина повинна мати справу свого життя і добре на ній розумітися.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)