Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Іван Немченко. Шлях на Снігурівку
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 7
Вісник Таврійської фундації. Випуск 7
Чиста криниця
Олексюк О.В.
Припадаючи до струменя живого // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 5-7. — Рец. на кн.: Чиста криниця: Малий альманах дитячої та юнацької творчості / Дитяча літературно-музична лабораторія Цюрупинської міської організації товариства «Просвіта». — Херсон: Джерела, 1995. — 39 с.
Припадаючи до струменя живого
Рец. на кн.:
Чиста криниця: Малий альманах дитячої та юнацької творчості / Дитяча літературно-музична лабораторія Цюрупинської міської організації товариства «Просвіта». — Херсон: Джерела, 1995. — 39 с.

«Чиста криниця» — так зветься літературно-музична лабораторія, що об’єднує творчу цюрупинську юнь. Сюди, в приміщення місцевого кінотеатру, приходять діти з різних шкіл — ті, хто любить пісню, музику, поезію і сам пробує писати, вигадувати мелодію, малювати.
Заняття ми проводимо здебільшого в ігровій формі. Я беру якогось вірша і пропоную студійцям підібрати до нього музику. Кожний створює свій наспів. Скільки дітей — стільки мелодій. А я уважно придивляюсь: хто і як відчуває музичну гармонію, ритм, диво поетичного слова, художній образ. Завдання додому — розгадувати літературні кросворди, ребуси... Або ж даю малюнок, картинку, пропонуючи спробувати написати власного віршика. З задоволенням спостерігаю, як поступово розвиваються в дитині закладені природою здібності, як творчість допомагає формуванню особистості. Особливо радію, коли з-поміж інших вирізняю особистість, яскраво обдаровану. Адже в лабораторії ведеться пошук, експеримент. Часом думаю: а що, як серед нинішніх студійців є завтрашні Стуси, Іваничуки, Грінченки, Лисенки?
Складається лабораторія з чотирьох колегіумів: поетичного, музичного, прозового, авторської пісні. Перед кожним засіданням діти виконують молитву та пісню «Чиста криниця», що є нашою «візитною карткою». Наш осередок живе згідно зі своїм статутом, в якому зазначено, зокрема, що поезія «Чистої криниці» будує собор Прекрасного, нічого не руйнуючи, а натомість чарує, виховує людське в людині, зберігає високі почуття.
За рік свого існування ми вже зробили сім програм на районному радіо, виступали й на обласному. Такі виступи дають дітям впевненість у своїх силах, заохочують до подальшої роботи.
...У Києві проходив Міжнародний фестиваль української естрадної дитячої пісні «Веселад». Організований він був на найвищому рівні. Висококомпетентне жюрі: заслужений артист України Віктор Анісімов, народна артистка України Оксана Білозір, Таїсія Повалій, Анатолій Матвійчук, найвідоміші композитори нашої країни Ірина Кириліна, Олександр Жилінський та Володимир Бистряков, представники нашої та зарубіжної преси, телебачення та радіомовлення, поети Олексій Кононенко та Аркадій Гарцман, головував у жюрі поет Юрій Рибчинський... Меценати: Міністерство України у справах національностей та міграції, виробниче об’єднання «Чорнобиль», освітньо-культурний центр «Велем», генеральний спонсор — корпорація «Республіка».
Ми теж приїхали на «Веселад», бо вийшли у фінал конкурсу. І от — успіх: солісти літературно-музичної лабораторії, учні Цюрупинської середньої школи №1 Олег Кулеба та Катя Мороз стали дипломантами фестивалю! Відразу після виступу Олега до мене посипалися пропозиції від зацікавлених осіб, запросили ще на всеукраїнський, на міжнародний фестивалі, до співробітництва з Львівським музичним центром «Остап». Хлопець по-дитячому притомився давати інтерв’ю — то на програму українського радіо, то на радіо «Свобода», то газеті «Зірка»...
А вдома знову навчальні будні. Активно відвідують заняття, серйозно працюють Оксана Шинкаренко, Ганна Гордієнко, Вікторія Брагіна, Ганна Маленко, Христина Малик, Лариса Шаталова, Олег Кулеба, Катерина Мороз, Ірина Кузнецова, Наталка Стебліна, Оксана Карзова, Іра Стамплевська, Олеся Гаврилова, діти Цюрупинських середніх шкіл № 1, 2 і 4.
Ми запрошуємо до себе на творчі зустрічі поетів з Херсона. Обіцяють приїхати до нас в Цюрупинськ і відомі письменники з Києва. В наших подальших планах — приєднання до нашої лабораторії ще й художньої студії. Такий синтез міг би дати добрий результат.
На останнє хочу відповісти на запитання, яке нерідко чую: чим літературно-музична лабораторія відрізняється від звичайного гуртка чи об’єднання? Різниця суттєва. Ми збираємо до гурту не тих, хто хоче навчатися, а тих, хто може, але потребує підтримки. На мою думку, об’єднання часом висмоктують усе, що є в індивідуальності, нічого до таланту не додаючи, лабораторія, навпаки, розвиває, завдяки експериментальному пошуку, індивідуальність до рівня особистості.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)