Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Швидун. Стою на перехрестi
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Микола Братан. Побите серце
Бериславщина: рік 1903
Вишиванка. Число 2
Олексюк О.В.
Призначення — пробуджувати душу // Газета «Кафедра». — 2001; // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 15-16.
Призначення — пробуджувати душу
Все повторялось: і краса й
потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія — це завжди
неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі, —
так написала Ліна Костенко. Як на мене, поет — це людина, яка загальнолюдські цінності переосмислює у своїх творах, а власним літературним здобутком поповнює світову культурну скарбницю. Як зауважив наш земляк письменник Микола Василенко, “художній талант — це особлива чутливість душі до навколишнього світу, до радощів і болів, до потворності й чорноти. Талант по-справжньому розкривається тільки за відсутності внутрішнього цензора, коли стіна кон”юнктури руйнується і митець виходить на простір моральної чистоти і свободи”. Тому збереження, так би мовити, екології душі обдарованої людини — одна з найголовніших проблем сучасності.
Але талант — це лише передумова щоденної виснажливої роботи над самовдосконаленням, над створенням власного художнього стилю, над збагаченням особистісного поетичного світу. А з другого боку, авторські філологічні винаходи — неологізми, розширення спектру семантики, створення нових форм, нових лексично-виражальних засобів — засвідчують й певну науковість праці поета.
За Яном Парандовським, “слово — це божий дар, його людина одержує разом з життям, яке й не уявити без слова. Магічна сила слова — в його здатності викликати думку, уяву, образи”. Робота над пізнанням рідного слова — це велика радість душі дитини. І ми, вчителі-філологи, повинні створювати всі умови задля цієї радості, задля виховання у дитини почуття любові до рідної мови. Цими засадами ми й керуємося у роботі з обдарованими дітьми, які осяяні талантом літератора. Наші заняття з учнями наукової секції Малої академії наук “Літературна творчість” при Херсонському палаці дітей та юнацтва — це своєрідне доповнення до повсякденної роботи в гуртках, клубах та об’єднаннях обласної літературно-мистецької лабораторії “Чиста криниця”. Ця робота вимагає як обережності у доторках до духовного світу дітей, так і системності науково-освітніх занять заради літературно-теоретичних знань, вмінь та навичок юних віршувальників. І ми втішаємося, що маємо призначення плекати почуття Прекрасного у серцях дітей, усвідомлення приналежності їх до великого українського народу.
Найкращі наші вихованці подають свої твори на конкурси як літературно-мистецькі, так і науково-філологічні. Ті конкурсанти, які виграють обласний тур конкурсу-захисту робіт Малої академії наук України, мають гарантії на безкоштовне навчання у вузі області та складання вступного іспиту — за співбесідою. Звісно, ширші можливості має той, хто перемагає у Всеукраїнському заключному турі.
Цього року на перемогу у конкурсі-захисті МАН України претендує двійко наших вихованців: дев’ятикласниця Ірина Стамплевська (лауреат обласного конкурсу юних поетів “Діти України”) та одинадцятикласниця ліцею при ХДПУ Юлія Бережко (лауреат обласного конкурсу молодих літераторів “Покоління XXI” та Всеукраїнського конкурсу молодих драматургів “Віримо”).
Віримо, що прогресивні науково-методичні розробки сприятимуть і надалі виявленню та розвиткові літературно обдарованих дітей смаглявої Таврії.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)