Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Євангеліє від Кобзаря
Голос Батьківщини
Голодомор 1932-1933 років на Бериславщині
Анатолій Анастасьєв. Просто життя
Молода муза. Випуск 2
Микола Швидун. Стою на перехрестi
Іван Лопушинський. Педагогічні ідеї Яра Славутича
Олексюк О.В.
Животоки Слова вселяють віру // Олексюк О.В. На крилах «Просвіти»: Збірка статей та передмов. — К.–Херсон: Просвіта, 2008. — С. 42-43. - Рец. на кн.: Іван Лопушинський. Педагогічні ідеї Яра Славутича. — К.–Херсон: Просвіта, 2004. — 39 с.
Животоки Слова вселяють віру
Рец. на кн.:
Лопушинський І.П.
Педагогічні ідеї Яра Славутича. — К.–Херсон: Просвіта, 2004. — 39 с.
Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Рідна мова — то чиста криниця душі народу». Саме ця ідея утвердження державної мови в усіх галузях суспільства стала домінантою спілкування та порозуміння поміж земляками Яром Славутичем та Іваном Лопушинським.
Іван Петрович Лопушинський — учений, літературний критик, публіцист народився 14 серпня 1957 року в селищі Високопіллі на Херсонщині. Закінчив Херсонський державний педагогічний інститут, за фахом — учитель української мови і літератури. Нині кандидат педагогічних наук, доцент Іван Лопушинський завдяки активній громадській та державотворчій діяльності здобув неабиякий авторитет серед мешканців українського Причорномор’я і був обраний головою Суворовської районної у місті Херсоні ради.
Особисте знайомство з відомим українознавцем Яром Славутичем та з його поетичними доробками надихнуло Івана Лопушинського на проведення цілої низки досліджень: «Художньо-виражальні функції метафори в політичній ліриці Яра Славутича» (2002), «Функціонально-стилістична роль епітетів у художньому тексті» (на прикладі поетичної творчості Яра Славутича, 2003). За його редакцією двічі (К: Дніпро, 1999 та Харків: Регіон-інформ, 2004) вийшла монографія «Поетика Яра Славутича».
І хоча Яр Славутич мешкає в Едмонтоні (Канада), а Іван Лопушинський в Херсоні (Україна), думи їх про майбуття українців тотожні, адже криниця душі багатостраждального народу невичерпна, животоки Слова вселяють віру у відродження єдиної національно свідомої Христової родини України з високими загальнолюдськими моральними ідеалами.
Нова книжка І.Лопушинського «Педагогічні ідеї Яра Славутича» допоможе у вивченні літератури діяспори не лише студіюючим філологам, а і практикам-педагогам загальноосвітніх шкіл та ВНЗ України.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)