Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 12
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Микола Братан. Зорі падають в моря
З Україною в серці
Голос Батьківщини
Алла Флікінштейн. Перша сотня
Олексюк О. На початку шляху // Молода муза: Вип. 3. — К.–Херсон: Просвіта; Євшан-Зілля, 2009. — С. 54.
На початку шляху

Повість “Факір і кобри” Тетяни Федорової — це пошук внутрішньої сили, яка здатна розширити горизонти свідомості.

Мені сподобалось, як автор “пробує на смак” нестандартне висвітлення екзистенційних проблем як свободи вибору, фатуму, випадковості як закономірності, і зовсім неочікуваної концепції самоцінності кожного моменту життя.

Тетяна намагається створити певну психологічну ілюзію, щоб читач сам спробував поринути “за ширму тексту”, впасти в кролячу нору і опинитися в проміжному стані між реальністю та сном. Готичні мотиви та образи набувають в повісті оригінальної трансформації. Неочікуване переплетін­ня містики і трагедії, яке цікаво пов’язане з життям та творчістю героїв, захоплює і жахає водночас. Парадоксальне зіткнення буденності та філософії, яке створює незвичайну канву для звичайних персонажів. Але конкретні образи, фрагментарний характер зображення, динамічний розвиток думки, стис­лість художньої форми є характерними рисами сюрреалістичної прози. Автор намагається з різнобарвної мозаїки, розбитої на маленькі шматочки, зробити певну концепцію, певний візерунок. Внутрішні монологи, поетична мова слугують ще одним засобом як плину свідомості, так і часткової характеризації подій, стану душі героїв.

Кожен художній твір — це завжди пошук нових виражальних засобів, це відкриття, перевірка й удосконалення своєї професійної майстерності, клопітка робота. Роль праці в процесі творчості протягом життя митця зростає і набуває нового значення. Якщо на початку тернистого шляху — це навчання, опанування професії, то в роки творчої зрілості потрібне постійне вдосконалення й утвердження художніх досягнень.

Я гадаю, що творчість Федорової Тетяни буде цікавим відкриттям для українського читача. Щиро бажаю їй розкрити і реалізувати себе в новій грані неординарного, красивого, сучасного Слова.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)