Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. Затуманені плачем
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Микола Швидун. Стою на перехрестi
Микола Василенко. Сердце - не камень

Олексюк О. З Україною в серці // Молода муза: Вип. 3. — К.–Херсон: Просвіта; Євшан-Зілля, 2009. — С. 52-53.

З Україною в серці

Благодатний південний край України з широкими степами, з мальовничими садами, з тисячолітніми курганами, над якими бовваніють кам’яні статуї жіночої краси. А де краса, там і поезія! Скільки талановитих поетів дарувала земля скіфів та сарматів, загадкових амазонок та мудрих греків, аріїв та таврів, одвічна земля землеробів-українців.

Херсонщина — єдина область сучасної України, яка омивається трьома морями. Тож для кожного юнака смаглявої Таврії хвиленосність морів завжди навіює романтизмом мандрів у далекі світи, що окуті міфами та легендами.

І очі горять, і серце тремтить при очікуванні миті, яка вітрильником захопить тебе і ось-ось понесе у незвідану далечінь. І вже на чужих землях ти відчуєш, напевно, магнетизм рідних берегів, силу любові до рідної Батьківщини, до родинної мови. І на тлі чужоземної краси розквітнуть твої спогади мальовничими українськими садами, солов’їною піснею, лагідним маминим словом.

Олег Пустовой на собі відчув тугу за рідним Білобережжям, коли доля понесла його морями-океанами. Туга і радість, сум­ніви і віра, надія і бентега зростали на папері поетичними ряд­ками, які увійшли до збірки «На життєвих хвилях», яка ви­йшла друком у херсонській філії видавничого центру «Просвіта».

У книзі ти матимеш змогу поринути у світ роздумів поета: про родинну оселю в селі Гольма на Одещині, де зробив свій перший крок Олег Михайлович; про тата — Михайла Миколайовича Пустового, — який на власних мозолях пізнав ціну хліба; про маму — Галину Павлівну Пустову (Кушніренко), — яка все своє свідоме життя пропрацювала вихователькою у колгоспному дитячому садочку, яка присвятила всю себе дітям

“... Як те небо, що сяє над нами

Золотистим промінням життя

І пробуджує променем храми,

Щоби з Богом вели в майбуття...”

Автор книги переосмислює у своїх творах силу краси, роль хлібороба, ценз самого життя.

Закінчивши восьмирічку, а потім і Одеську морехідну, справно відслуживши в лавах Червонопрапорного Тихоокеанського флоту, Олег Пустовой подався підкорювати Тихоокеанські та Індокитайські простори на посаді електромехані­ка середнього риболовного морозильного траулера. Романтизм риболовлі та відчуття одвічних загальнолюдських цінностей спонукали до написання перших римованих катренів. Далекі походи до берегів В’єтнаму та Китаю, Індії та Японії, Болгарії та Сербії, Італії та Тунісу, Ізраіля та країн Африки все гостріше зачіпали за живе — одвічні істини бентежили, штовхали до пошуку власних інтегралів людського буття. Школярське римування з роками переростає у власні поетичні образи, у власні філологічні знахідки. Праця над словом дала поштовх до нових знань та навичок.

Першодруки віршів у місцевій газеті “Невельский рибак” та в дивізійній малотиражці “Бойова вахта”, першодруки в Ізмаїльській районці “Советский Измаил” привели до друку першої поетичної збірки на “общепонятном языке” з чіткою назвою “Розлука, море и любовь”. Нині мешканець Нової Каховки, громадянин соборної України Олег Пустовой дає змогу тобі, шановний читачу, увійти у світ відчуттів та почуттів автора і дійти, не повторюючи помилки попередників, уже сьогодні до одвічних: любові до Батьківщини, любові до родинної мови, любові до Бога та рідних батьків. Увійшовши у Храм Прекрасного, спробуй відродити у собі сонечко добра та справедливості, сонечко, що сяятиме тобі на стежині життя, що, будь впевнений, обов’язково приведе до моря великої ЛЮБОВІ, коли “тіло прагне волі і натхнення, щоб легким дотиком невпевнені роки перетворили в щастя сьогодення”. В книзі ти зможеш знайти і гостру римовану публіцистику, і сентименти шлюбного життя, і справжню інтимну лірику, і грізну ноту шевченкових пророцтв.

Автор — поруч з тобою.

Він такий, як ти.

Він не такий, як всі, бо душа його працює.

Читай і насолоджуйся творами романтика з Україною в серці.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)