Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Василенко. Архітектура планиди
Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Вісник Таврійської фундації. Випуск 14
Микола Швидун. Ти до мене прийшла
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
Валентина Наумич. Пригоди природи
Олексюк О.В. Квітневі читання наснажують; «Пролісок» – студія обдарованих дітей Херсонщини // Вишиванка. Число 5. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 69-72.
Квітневі читання наснажують; «Пролісок» – студія обдарованих дітей Херсонщини

Квітневі читання наснажуютьЧас неймовірно швидко летить. І, навіть, помітні та знакові заходи вже віддаляються та теками складаються у шафи історії. Але я хотів би згадати про цікаву неординарну подію в житті літераторів Херсонщини, яка відбулася 19 квітня 2018 року. А саме… За ініціативи заступника голови Правління Херсонського обласного осередку Громадської організації «Молода Просвіта», прекрасної тележурналістки, молодої, але вже знаної поетеси Альони Мовчан у світлій залі кав’ярні «Чайна карта» відбулися «Квітневі читання». Молоді літератори Херсонщини ділилися з присутніми новими творчими родзинками. Цікаві і надзвичайно ліричні інструментальні твори гітариста-віртуоза Артура Ляха чергувалися з філософськими поезіями Юлії Чернієнко та Дмитра Шнайдера. Кольорова поезія Зої Щербініної підсилювалась цікавими поетичними знахідками Альони Мовчан та Валерії Єфремової. І мені було приємно також почитати власні нові твори для шанувальників української поезії. Звучала в залі музика для душі. Сучасна вишукана поезія учасників квітневих читань наснажує сподіватися на розвиток літературного процесу на теренах смаглявої Таврії та якнайшвидше гідне поповнення лав обласної організації Національної Спілки письменників України.


«Пролісок» – студія обдарованих дітей ХерсонщиниНещодавно відзначивши своє перше десятиріччя, театральна студія «Пролісок» під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Олега Степановича Натяжного набирає нових обертів. Як зазначив сам Олег Степанович: «Ми не ставимо за мету робити вистави з вихованцями, ми працюємо з обдарованими дітьми Херсонщини, щоб із стін студії вийшли нормальні, культурні та освічені люди, які розуміються на мистецтві, яким притаманне почуття Прекрасного, які нестимуть одвічне і добре в маси». І дійсно, любов до театрального мистецтва зріднила вихованців студії в одну велику родину театроманів. 28 випускників студії «Пролісок» уже навчаються у різних театральних вишах Києва, Харкова, Кракова, Москви та Санкт-Петербурга. А двоє з випускників Ліза Неглядюк і Костя Рогань навіть уже працюють акторами у нашому Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша.
Я мав радість побувати на прем’єрі однієї з п’яти вже виставлених на суд глядачів постановок. Запальна, емоційно насичена, музично збагачена вистава «Алладдін» – це зразок підготовки вихованців студії, що допомагає юним театралам відчути розмаїття вимог до акторської професії. Адже окрім декламування слів заданого персонажу, вихованці студії співали, танцювали, гралися в ігри з глядачами і на високому емоційному рівні тримали інтригу сюжету на сцені театрального кафе Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. Адже вони не просто грали, а проживали на сцені свої ролі. Надзвичайно тепло у дні засніжжя сприйняла переповнена зала нову роботу студії «Пролісок». Високий рівень знань та навичок театрала продемонстрували глядачам цьогорічні випускники студії Валентин Фоменко (в ролі Чаклуна), Артем Сухіна (в ролі Алладдіна), Світлана Ніколенко (в ролі Матері) та Всеволод Рилєєв (у ролі Казкаря). Саме вони мають наміри вступити до Київського державного театрального університету імені Івана Карпенка-Карого. Вірю, що після висококваліфікованих занять із сценічної мови, хореографії, вокалу, акторської майстерності у них є всі підстави продовжити славні традиції випускників студії «Пролісок» і скласти вступні іспити на «відмінно». Також не залишила глядачів байдужими майстерна гра зовсім юних акторів Марії Іллянди (в ролі Принцеси), В’ячеслава Буренка (в ролі Водовоза). Абсолютно всі аплодисментами супроводжували гру Олі Тріус у ролі Джина. Переповнена зала театру-кафе, де в переважній більшості були діти молодшого шкільного віку, від початку вистави і до її кінця з величезним захопленням спостерігали за дійством. А це вже заслуга всієї команди, яка працювала над постановкою вистави, костюмами, декорацією та музичним супроводом. Хочеться низько вклонитися в ноги Олегу Степановичу Натяжному та його колегам по цеху за успішну роботу з юними театралами, за таку копітку і виснажливу працю. До речі, в той час, коли вже театральні студії при Київському Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка чи то Львівському державному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької тривалий термін не працюють, студія «Пролісок» при Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша повна звершень та нових планів. Хочеться також по­дякувати і дирекції нашого уславленого театру за мудре та ефективне керівництво закладом, кадрова криниця якого ніколи не обміліє, маючи в своєму арсеналі таку театральну студію.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)