Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Микола Братан. Поет-земляк Євген Фомін
Микола Братан. Гіркі експромти
Микола Братан. Зорі падають в моря
Валентина Наумич. Пригоди природи
Вісник Таврійської фундації. Випуск 7
Олексюк О.В. Яке майбутнє в обласного альманаху «Степ» // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 274-276.
Яке майбутнє в обласного альманаху «Степ»
Чи міг би хто із засновників знаного на Херсонщині літературно-мистецького альманаху «Степ» чи то у 80-тих рр. ХІХ століття, чи то у 90-тих рр. ХХ століття здогадатися, що навколо їхнього дітища розгорятимуться аж такі пристрасті.
Згадується, як ми наприкінці дев’яностих чекали на вихід з друку наступного номеру альманаху «Степ», адже про всі найбільш вагомі мистецькі заходи, про літературні новинки смаглявої Таврії ми дізнавалися саме з цього видання. Для шанувальників художнього слова завжди було цікаво прочитати нові твори знаних майстрів красного письменства області та порадіти при появі на літературному олімпі нових імен із новими літературними родзинками. На уроках літературного краєзнавства альманах був настільною книгою вчителя.
Але нинішній 24 номер потряс літературний бомонд Херсонщини величезною кількістю непорозумінь. І все почалося з того, що головний редактор альманаху – заслужений діяч мистецтв України, відомий український поет В. Кулик – уже під час друку нового (24) числа дізнався, що якимось дивом змінена редколегія альманаху і без погодження із загальними зборами обласної організації Національної Спілки письменників України (чого раніше не було і бути не могло) призначено нового головного редактора альманаху «Степ». Як зазначили амбіційні самопризначені члени редколегії альманаху, який, до речі, видається на кошти платників податків Херсонщини, до друку будуть допускатися лише літературні твори і публіцистичні матеріали, які можуть бути варті «їхнього творчого смаку». Вже про смаки читачів, чи то вчителів шкіл області, а чи інших письменників – мова не йде. Можливо, саме тому і нові поетичні твори В. Загороднюка чи то В. Кулика та тексти молодих цікавих, як на мій погляд, авторів не увійшли до довгоочікуваного числа «Степу».
Добре що зі 112 сторінок альманаху знайшлося місце і М. Кулішеві (хоча матеріал запозичений із сайту «На скрижалях», автор В. Герей із Івано-Франківська), і П. Загребельному, і В. Куликівському. Цікавий нарис про І. Гайдая надала читацькому загалові заслужений журналіст України Любов Лагутенко. Письменник і знаний журналіст М. Гурепко надрукував на шпальтах альманаху цікаву розвідку про молодого режисера з Любимівки Каховського району В. Білого. Прекрасний матеріал «Вічність, схоплена пензлем» надав О. Голобородько. Замало було надруковано творів молодих авторів із літературної студії «Блокнот». Проте де ж твори творчої молоді з літературного клубу «Елінг», з літературної студії «Біле озеро», з літературно-мистецької лабораторії «Чиста криниця», з літературних угрупувань «Літтерра» чи «Поетична шафа» тощо?! Цікавими дитячими оповіданнями поділився з читачами відомий український письменник Л. Марченко. Редактори в преамбулі двічі зазначили, що він член Національної спілки письменників України, а те, що ще й лауреат літературних премій, напевно, забули, або ж захотіли забути. Як, наприклад, забули поставити до друку матеріал Миколи Каляки про літературний клуб «Елінг», що відзначив своє 30-ліття та з лав якого вийшла добра дещиця митців – членів Національної Спілки письменників України. Тож своїх не друкуємо, запрошуємо з інших областей, ніби у них немає подібних альманахів. А, можливо, комусь із керманичів альманаху хочеться побачити власні твори на шпальтах альманахів чи журналів інших областей. То добре… Але чому за рахунок нашого обласного бюджету вирішуються власні амбітні плани. І якщо запрошуєте людей до співпраці, то хоча б оминайте елементарні граматичні помилки. Так Надія Теленчук, яка нині вчиться у Берліні, представлена на 20-ій сторінці альманаху, на якій просто посклеювалися слова, як і в преамбулі до творів О. Кабанова на 15-ій сторінці. У спогаді про В. Куликівського на 22-ій сторінці назву «Балтське літературне об’єднання» написано з маленької літери. Добре, що Україна, у них поки що з великої. Хоча я не впевнений, що то буде в наступному номері, якщо він буде. Бо руйнівної сили більше, ніж об’єднуючої, розвиваючої.
Раніше альманах «Степ» розвивав у підростаючого покоління почуття любові до рідного краю, вабив до Прекрасного. Нині ж редакція альманаху ніжні вірші для малят В. Тютюна ставить поруч із літературними версифікаціями О. Кабанова, які так і кишать вульгаризмами та непристойними натяками. Тож на яку аудиторію розраховано альманах?! Чи саме такі смаки, або ж несмак ми маємо виховувати у читача?!

Коментарі

УСІ. БЕЗ ВИНЯТКУ, ПУБЛІКАЦІЇ, А ТАКОЖ ПОЕЗІЇ ОЛЕГА ОЛЕКСЮКА ДУЖЕ ЦІКАВІ Й ДО ЧАСУ! А ЙОГО ПОЕЗІЇ ЦЕ - КАЗКОВЕ РОЗКРИЛЛЯ ПРЕКРАСНОГО СЕРЦЯ СТЕПОВИКА,ЩИРОЇ ДУШІ Й НЕПЕРЕВЕРШЕНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ! ТАК ТРИМАТИ, ПАНЕ ОЛЕКСІЮ!!!

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)