Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. Школа-Либідко
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Наталя Коломієць. Дорога до себе
Голос Батьківщини
Алла Флікінштейн. Перша сотня
Іван Немченко. Світло надії
Розміровська О. Поетична дегустація з Наталею Крофтс // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 210-212.
Поетична дегустація з Наталею Крофтс
Чи бували ви коли-небудь на дегустаціях? Впевнена, дегустували чаї, мед, сири. А от старшокласникам шкіл №27 та 30 м.Херсона поталанило побувати 24 та 25 травня 2011 року на незвичайній поетичній дегустації, де їм була запропонована найсучасніша лірика вищого ґатунку та ще й з екзотичним присмаком — вірші Наталії Крофтс!
Наталя — унікальна особистість, письменниця, перекладачка, яка побувала у 50-ти країнах світу, стала переможицею багатьох міжнародних літературних конкурсів, вона — член редколегії поетичного альманаху “45-та паралель”, зараз проживає в Австралії, звідки прибула до рідного Херсона. А допомагав у дегустації поет, художник, бард, один із засновників творчого об’єднання незалежних “Ключ”, друг Наталі Юрій Вікторович Топунов.
Зазвичай трапезу відкривають аперитивом, тож гостям був запропонований коктейль-аперитив “З невідомими інгредієнтами” — біографія Наталі. Перший інгредієнт — “Херсон”, у якому пані Крофтс народилася, сформувалася як особистість і пишається цим. Другий інгредієнт — “ТОН “Ключ”. З 16 років вона почала писати вірші та брати участь у поетичних акціях “Ключа”, пізніше провела декілька моноспектаклів за своєю поезією. Третя складова коктейлю — “Америка”. Після школи Наталя виграла стипендію на навчання в Америці і називає цей період “школою виживання”. Четвертий компонент, який надає коктейлю глибини смаку, це “Московський державний університет та Оксфорд”, де Наталя отримала блискучу освіту. Вона — спеціаліст з давньогрецької та латині, володіє англійською, італійською, новогрецькою, німецькою, викладала в Оксфорді латинь та давньогрецьку. П’ятий елемент додає космополітичного присмаку — “Дубаї”. Наталя працювала в Дубаях у консалтинговій фірмі і з робочими візитами побувала в Омані, Камбоджі, Мексиці, на Мадагаскарі, Цейлоні, Фіджі та в інших країнах. Ось такими екзотичними спеціями приправлений біографічний аперитив.
Далі ми смакували поетичне фондю від пані Крофтс. Зрозуміло, що жодна країна не залишила її байдужою, вона читала гостям “Моя Одиссея”, “Письма с Мертвого моря”, “Последний султан Занзибара”, ну і, звичайно, з інтимної лірики “Ты оставил рубаху” (2 місце на конкурсі “Філософія кохання”, 2011), “Нельзя. Хочу” та ін.
Минулого року Наталя Крофтс презентувала у Херсонській обласній бібліотеці для дітей (4.10.2010) свій вишуканий поетичний продукт — збірку поезій “Осколки”, яка увійшла до колекції провідних бібліотек Англії, Австралії, України. Її можна почитати в Оксфорді, Кембріджі, у Державній бібліотеці Нового Південного Уельсу (м. Сідней), у бібліотеках Херсона.
Не обійшлося і без гарячих свіжоприготованих страв. Нещодавно у петербурзькому виданні “Інтелігент” вийшла стаття про кращих сучасних херсонських поетів: С.Зубарєва, С.Уманську, Ю.Топунова, Н.Крофтс (примірник “Інтелігента” читайте у ХОБД). Це знакова подія для Херсона і ТОН “Ключ”, якому виповнюється 20 років. Розуміння того, що наших поетів читають у Петербурзі, Сіднеї, Нью-Йорку, в усьому світі, викликає почуття гордості і патріотизму.
І друга гаряча подія — це перемога Наталі в конкурсі “Пушкін у Британії”. На День народження Олександра Сергійовича Наталя їде до Лондона, де за результатами читань та голосування журі, а також народного голосування будуть обрані король і королева поезії, король і королева перекладу (все у дусі старої Британії), але, мабуть, дуже по-сучасному. Пані Крофтс матиме унікальну нагоду поспілкуватися з поетами та перекладачами з 30 країн світу, а також розширити коло шанувальників своєї поезії.
На десерт був оголошений конкурс на краще запитання для Наталі. Найоригінальнішими були питання про відчуття свободи та мрії. Узагалі від австралійської гості хотілося почути якнайбільше про подорожі, екстремальні випадки, страх перед поїздками до чужих країн. Найдотепніші отримали від Наталі книгу “Осколки” з автографом. Вітаємо щасливчиків і дякуємо Наталі за подарунки бібліотеці, завдяки їй колекція іноземного відділу поповнилася художніми книжками для дітей та підлітків англійською, які Наталя потрудилася перевезти через півсвіту з Австралії!
Наостанок скажу, що дуже часто коктейлі прикрашають шматочком цитрусових, листочками м’яти. Коктейль під назвою “Поезія Наталі Крофтс” точно прикрашати нічим не треба. Він має дуже вишуканий смак, дивовижне звучання та неповторний аромат. Відчуйте його самі, прилучившись до високого мистецького світу цієї авторки!

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)