Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Вісник Таврійської фундації. Випуск 3
Бериславщина: рік 1905
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
В.Плаксєєв, В.Кулик. А стежечка біжить від літа
Микола Братан. Сузір'я Плеяд

Літературознавство

У розділі зібрані літературознавчі статті, розвідки, наукові дослідження української літератури, творчості українських письменників.

Вшанування Миколи Куліша
мандрівка меморіальними місцями
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 223-225
Здолавши смуток, порадій Чаплино,
З повернення Миколи Куліша
М. Братан
У дні роботи Міжнародної наукової конференції «Творчість Миколи Куліша у світовому історико-літературному контексті», присвяченої 125-річчю від дня народження митця, що проходила в Херсоні 10-11 листопада 2017 року на базі факультету філології та журналістики Херсонського державного університету, учасники цього форуму здійснили поїздку по меморіальних місцях великого українського драматурга.
Персоналії: 
«Моє серце в херсонських степах...»
до 100-річчя від дня народження Яра Славутича
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 229-234.
8 лютого 2018 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара відбувся вечір-спогад присвячений 100-річчю від дня народження Яра Славутича – поета, професора Альбертського університету (Канада), літературознавця, педагога, мовознавця, дослідника історії української еміграції в Канаді, перекладача, громадського діяча, редактора і видавця, мецената української науки. Ініціювали та проводили цей захід Херсонська обласна організація Національної спілки письменників України, Херсонська міська благодійна організація «Таврійська фундація (Осередок вивчення української діаспори» та працівники краєзнавчого відділу обласної бібліотеки імені О.Гончара (завідувачка Оксана Токовило).
Персоналії: 
Закоханий сонетом і не тільки…
(В. Кулик)
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 134-136.
Валерій Павлович Кулик – поет багатогранний. Він пройшов чималу життєву школу. Філолог за освітою, працював учителем сільської школи, захопила його журналістська професія. Він пройшов шлях від кореспондента обласної газети до головного редактора районних газет Херсонщини і навіть Чукотки. Був відповідальним редактором обласного телебачення «Скіфія», вів авторську програму «Степова арфа», літературну сторінку в молодіжній газеті, брав участь у численних телепередачах, неодноразово одержував переможні нагороди, вдало поєднуючи цю працю з літературною творчістю. Перу його належать біля 20 поетичних збірок, тематика й проблематика яких розмаїта: філософська, громадянська, історіософічна, пейзажна, автобіографічна та інтимна лірика.
Персоналії: 
Здобутки Павла Параскевича
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 216-217.
Відповідно до рішення Центрального Правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка 30 червня 2018 року медаллю «Будів­ни­чий України» нагороджено найстаршого та най­авто­ри­тетнішого просвітянина Херсонщини, кандидата філологічних наук, Почесного професора Херсонського державного університету, Почесного громадянина міста Херсона, визначного вченого Павла Кіндратовича Параскевича.
Персоналії: 
Невмирущий голос поетеси
(В. Наумич)
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 128-133.
Її поезія наснажує науковців та учителів, письменників та художників на нові і нові здобутки. Її життєва позиція у переломні часи відродження української державності та її просвітянська діяльність на теренах зрусифікованого півдня України надихали молодь на створення просвітницьких молодіжних та дитячих студій, клубів та громадських організацій. Це про неї відомий український літературознавець Лада Федоровська писала: «Вона живе поезією у кожну мить свого існування. Це її постійний внутрішній стан – дослухатися до поетичного звучання світу…» [6]. А нині, вже двадцять років поспіль, літературний світ соборної України сумує за втраченою можливістю спілкуватися з розумною, духовно збагаченою письменницею Валентиною Наумич, світлій пам’яті якої співці присвячують поезії.
Персоналії: 

СторінкиКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)