У розділі зібрані літературознавчі статті, розвідки, наукові дослідження української літератури, творчості українських письменників.
Голопристанська Litterra: літературно-просвітницький альманах. Випуск 2. - К. - Херсон: Просвіта, 2018. - 204 с.
Книга видана за ініціативи Правління Херсонського обласного об’єднання Громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка» та надрукована у типографії «Стар» за сприяння Народного депутата України Федора Федоровича Негой.
Другий випуск альманаху «Голопристанська Litterra» презентує патріотичну лірику Українських поетів, які взяли активну участь у роботі Другого Відкритого Благодійного конкурсу-фествалю «Відлуння душі» пам’яті Наталі Коломієць. До речі, саме на сторінках даного альманаху шанувальники творчості Наталі Коломієць ознайомляться з поезією нашої уславленої землячки, яка друкується вперше.
Вперше також друкуються пісні з нотами на слова Наталі Коломієць.
“На посту Тишины” — перша пісня на мої слова написана композитором Василем Прокопенком у 1984 році. Вірш написаний під враженням ночі. Пробудившись опівночі, я побачив цю красу…
Пісня “Я народилась в Таврійському краї” була створена композитором Валентином Стеренком у серпні 1996 р.
Вірш я написав, почувши спів Зінаїди Колісниченко (артистки Херсонської обласної філармонії на звітному концерті облфілармонії) в Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша у травні 1996 року.
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 13. — К.–Херсон: Просвіта, 2017. — С. 18-34.
Проза Уласа Самчука відзначається широким жанровим діапазоном: епопея, роман, повість, оповідання, новела, нарис тощо. Особливо ж виділяється розмаїттям модифікацій романістика письменника.
Серед романних форм Уласа Самчука інтерес викликає твір “Чого не гоїть огонь”, написаний у Торонто (1948-1958) й опублікований у видавництві “Вісник” у Нью-Йорку в 1959 р. Тематично він присвячений подіям Другої світової війни, зокрема діяльності УПА. Це синтетичне прозове полотно, в якому знаходимо прикмети пригодницького, військово-історичного, ідеологічного, антивоєнного, інтелектуального, біографічного, документального роману, хроніки і навіть епопеї. А також твір має риси кіносценарію й кінороману. Вочевидь У. Самчук писав його з розрахунку на можливість фільмування.
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 13. — К.–Херсон: Просвіта, 2017. — С. 51-81.
Доля юного покоління завжди була об’єктом пильної уваги з боку “українського Шекспіра”, народженого чаплинським степом. Микола Гурович Куліш, маючи нелегке дитинство і сповнену суворих випробувань молодість, постійно звертався до означеної проблеми в різних царинах своєї діяльності, в особистому і громадському житті. В “Автобиографии члена Николаевского губисполкома и Днепровского уисполкома Кулиша” від 21 квітня 1921 року читаємо: “Детские годы прошли в крайней нужде, иногда в нищете. Отец, безлошадный крестьянин, большую часть жизни прослужил в промещичьих экономиях в качестве чернорабочего и у богатых мужиков поденщиком. Всю горесть подневольной жизни старался заглушить водкой. Мать, родом из Полтавской губернии, еще девушкой пришла в Тавриду на заработки к помещикам.
Літературознавство // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 13. — К.–Херсон: Просвіта, 2017. — С. 82-99. - [До 15-річчя з часу заснування Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори)].
Міжкафедральна науково-дослідна лабораторія “Українська література в англомовному світі” була створена як окремий науково-дослідний підрозділ Херсонського державного університету рішенням Ученої ради цього закладу (протокол № 1 від 6 жовтня 2003 року) з метою проведення наукових досліджень у галузі літератури української діаспори та її зв’язків із вітчизняним і англомовним літературно-мистецьким процесом. Від часу заснування діяльність лабораторії регламентується чинними нормативними актами і постановами Міністерства освіти і науки України.
|
|