Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Каляка. Збуджені альманахом “Степ”
Іван Ющук. Якщо ти українець
Коваленко В. Літопис Інгулецької ЗОШ
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Микола Братан. Сузір'я Плеяд
Микола Братан. Зорі падають в моря

Чернявський М.Ф.

Матеріали про Миколу Федоровича Чернявського. Наукові розвідки, дослідження, літературознавчі статті про життя та творчість Миколи Чернявського. Вірші та прозові твори про Миколу Чернявського.
Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів...

Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів, до Херсонського міськвиконкому та мера м.Херсона // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 134-136.

Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів, до Херсонського міськвиконкому та мера м.Херсона

 

Персоналії: 
Вистраждане безсмертя
До 140-річчя з дня народження Миколи Чернявського
Всеукраїнська наукова конференція. Херсон

Каляка М. Вистраждане безсмертя: До 140-річчя з дня народження Миколи Чернявського // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 125-134.

Нещодавно в Україні успішно реалізувалася ідея видання чотиритомника “Листи до Михайла Коцюбинського” (2002-2003), де чільне місце відведено листам Миколи Чернявського, до друга і товариша видатного всесвітньовідомого українського письменника.

На той час Микола Федорович проживав у Херсоні.

Персоналії: 
Без тебе мені бракувало б повітря
Присвячується Миколі Чернявському
(Радіо-новела)

Каляка М. Без тебе мені бракувало б повітря: Присвячується Миколі Чернявському: (Радіо-новела) // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 27-39.

Дійові особи:

Марія Романівна — вчителька.

Вадим — класний горніст.

Людмила Сухорукова — відмінниця.

Валя Ісаєва — з Червонопрапорної вулиці.

Олексій, Валерій, Микола — учні четвертого класу.

Володя — з Білоруської. Авіамоделіст.

 

Дія відбувається в переддень Другої світової війни.

 

Сад на окраїні міста. Чути шелест дерев, дзвінкий спів птахів. Звідкілясь подав голос сільський півень. Спочатку нарізно, а далі все злилося. Наступила тиша.

 

Персоналії: 
Усвідомлення великості таланту
(Земляна Г. Проза Миколи Чернявського: питання типології, жанрово-наративна система. — К., 2008. — 580 с.)

Немченко І. Усвідомлення великості таланту // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літ.-наук. зб.: Вип. 7. — К.–Херсон: Просвіта, 2010. — С. __. - Рец. на кн.: Земляна Г. Проза Миколи Чернявського: питання типології, жанрово-наративна система. — К., 2008. — 580 с.

Нині для багатьох дослідників вітчизняної літератури безсумнівною є вагомість місця письменника, критика, громадського діяча Миколи Федоровича Чернявського в історії української культури та національного розвою. Творчості митця в різний час присвятили свої кандидатські дисертації Ю.Датченко, Г.Земляна, Л.Корівчак, В.Костенко, І.Сивкова. Про здобутки М.Чернявського йдеться в ряді капітальних досліджень з царини вітчизняного письменства ХІХ-ХХ століть – «Імпресіонізм в українській прозі кінця ХІХ – початку ХХ ст.: Проблеми естетики і поетики» (1995) Ю.Кузнецова, «Під знаком національної самобутності: Українська художня проза» (2003) Н.Шумило та ін.

Персоналії: 

СторінкиКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 121 книг;
1,513 статей;
345 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)