Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 10
З Україною в серці
Микола Василенко. Архітектура планиди
Микола Братан. Танго над лиманом
Микола Братан. Побите серце
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии

Чернявський М.Ф.

Матеріали про Миколу Федоровича Чернявського. Наукові розвідки, дослідження, літературознавчі статті про життя та творчість Миколи Чернявського. Вірші та прозові твори про Миколу Чернявського.
Наукова конференція в Херсоні
до 150-річчя від дня народження Миколи Чернявського
Чернявський М.Ф. // Вісник Таврійської фундації. Вип. 14. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 234-236.
Зірка Миколи Чернявського незгасно палає в небі українського та світового красного письменства, ваблячи до себе й численних шанувальників мистецтва слова, і дослідників у різних царинах – літературознавців, істориків, мовознавців, культурологів, краєзнавців, соціологів, мистецтвознавців тощо. Свідченням цьому став науковий форум «Микола Чернявський і культурно-просвітницький рух на Херсонщині», що відбувся 15 лютого 2018 року.
Персоналії: 
Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів...

Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів, до Херсонського міськвиконкому та мера м.Херсона // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 134-136.

Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції "Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст" до Херсонської обласної адміністрації, до Херсонської обласної та міської рад народних депутатів, до Херсонського міськвиконкому та мера м.Херсона

 

Персоналії: 
Вистраждане безсмертя
До 140-річчя з дня народження Миколи Чернявського
Всеукраїнська наукова конференція. Херсон

Каляка М. Вистраждане безсмертя: До 140-річчя з дня народження Миколи Чернявського // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 125-134.

Нещодавно в Україні успішно реалізувалася ідея видання чотиритомника “Листи до Михайла Коцюбинського” (2002-2003), де чільне місце відведено листам Миколи Чернявського, до друга і товариша видатного всесвітньовідомого українського письменника.

На той час Микола Федорович проживав у Херсоні.

Персоналії: 
Без тебе мені бракувало б повітря
Присвячується Миколі Чернявському
(Радіо-новела)

Каляка М. Без тебе мені бракувало б повітря: Присвячується Миколі Чернявському: (Радіо-новела) // Каляка М.М. Збуджені альманахом «Степ»: Нариси. — К.– Херсон: Просвіта, 2012. — С. 27-39.

Дійові особи:

Марія Романівна — вчителька.

Вадим — класний горніст.

Людмила Сухорукова — відмінниця.

Валя Ісаєва — з Червонопрапорної вулиці.

Олексій, Валерій, Микола — учні четвертого класу.

Володя — з Білоруської. Авіамоделіст.

 

Дія відбувається в переддень Другої світової війни.

 

Сад на окраїні міста. Чути шелест дерев, дзвінкий спів птахів. Звідкілясь подав голос сільський півень. Спочатку нарізно, а далі все злилося. Наступила тиша.

 

Персоналії: 

СторінкиКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)