Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Книга пам'яті: Голодомор 1932-33 у Чаплинському районі
Вісник Таврійської фундації. Випуск 5
Інна Рижик-Нежуріна. Мить
Микола Каляка. Збуджені альманахом “Степ”
Наталя Коломієць. Я щаслива
Анатолій Анастасьєв. Просто життя

Клен Ю.

Протиставлення Києва та Баришівки у поезії Миколи Зерова та Юрія Клена

Богачук В. Протиставлення Києва та Баришівки у поезії Миколи Зерова та Юрія Клена // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 11. — К.–Херсон: Просвіта, 2015. — С. 27-29. - [Трибуна молодого дослідника. За матеріалами VI Всеукраїнської студентської наукової конференції “Література української діаспори у світовому історико-культурному контексті”]

Центром простору для неокласиків є Київ (поетичний цикл “Київ” М.Зерова, однойменні вірші М.Драй-Хмари, П.Филиповича, Юрія Клена). Тут сформувалось їхнє “ґроно п’ятірне”, зосередилось культурне життя українського народу. Неокласики своєрідно ставились до міста, що дає підстави українським дослідникам говорити про його модель, створену за “неокласичною традицією”. Е.Соловей наголошує: “Як насамперед культурне середовище постає в Зерова і місто, тож його урбаністичні мотиви мають виразно філософське забарвлення. Відчуття міста як багатошарового, багатоскладового явища культури настільки глибоке й потужне, що воно, зрештою, для митця уособлюється, стає живою істотою…” [4,с. 189].

Персоналії: 
Культурно-естетична концепція у творчості Юрія Клена

Василь Загороднюк

Культурно-естетична концепція у творчості Юрія Клена

Вилучення з літературного процесу спадщини неокласиків - втрата не тільки для літератури, а й для культурно-мистецького простору України. Тому звернення до творчості Юрія Клена, котрий був активним учасником неокласичного угрупування, є актуальним завданням. Адже його доробок культурологічно насичений, дотичний до національних і світових звершень художньо-естетичної думки. В українському літературознавстві про цього поета до недавнього часу згадували лише у непримиренно-класовому дусі. За цим критеріями оцінювалась і його творчість, при цьому художня вартість доробку не бралася до уваги.

Персоналії: 
Світогляд Юрія Клена

Літературознавство

 

Алла Демченко

Світогляд Юрія Клена

У поетичному просторі Юрія Клена "тісно переплелися західноєвропейська лицарська романтика та антична героїка - із власне українськими культурними традиціями", - таке визначення дав Юрій Ковалів одному з "грона п'ятірного" [3:16]. Для того, щоб з'ясувати феномен Юрія Клена (Освальда Бурґардта) в світі українського менталітету, необхідно розглядати цю постать на тлі літературного процесу, не забуваючи про величезний вплив на життя і творчість вагомих постатей суспільно-історичного чинника.

Персоналії: 


Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 121 книг;
1,513 статей;
345 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)