Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Бериславщина. Рік 1904
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
Вишиванка. Число 5
Микола Братан. Побите серце
Микола Братан. Від сонця до сонця

Лівицька-Холодна Н.

Світ особистісної лірики Олени Теліги та Наталі Лівицької-Холодної
Постолатьєва В. Світ особистісної лірики Олени Теліги та Наталі Лівицької-Холодної // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 28-32.
Жінка та кохання — міцно зав’язаний вузлик. Погляди представниць чарівної статі на інтимні взаємини й почуття є досить різноманітними. До даної теми зверталося багато талановитих авторок у всі епохи. Помітне місце любовні мотиви займають і в творчості представниць “Празької школи” Олени Теліги та Наталі Лівицької-Холодної.
Письменниці торкалися проблем кохання, стосунків між чоловіком та жінкою, адже кохання займало багато місця як у їхньому житті, так і в творчості. Також у їхніх поезіях можна простежити і дружню любов, бо ці дві особистості тісно товаришували. До дружнього почуття Олена Теліга ставила досить високі вимоги і вважала, що саме стосунки з Наталею Лівицькою-Холодною будуть відповідати її ідеалові жіночої дружби [6, с.10].
Думки на грані
(спільне й відмінне у художньому освоєнні повоєнної дійсності у збірках "На грані" Наталі Лівицької-Холодної та "Спрага" Яра Славутича)

Творчість Наталі Лівицької-Холодної та Яра Славутича посідає помітне місце в літературі української діаспори. Обраний порівняльний підхід видається цікавим, адже дозволяє чіткіше окреслити ті чи інші риси індивідуальної стильової манери митців. Мета статті - проаналізувати поетичні збірки Наталі Лівицької-Холодної та Яра Славутича, які були написані відразу після Другої світової війни (зі збірки "На грані" вибрані лише поезії, датовані 1944-1949 роками, аби зіставлення виглядало точнішим). Цікаво з'ясувати, наскільки відмінною виявиться інтерпретація схожих подій цими майстрами слова. Зауважимо також, що мова йде лише про перегуки, зумовлені схожими життєвими обставинами (адже написані твори в період, коли автори перебували у таборах Ді-Пі у Німеччині).

Наталя Лівицька-Холодна
"Життя спинилось в розпеченій тиші..."
(на смерть української поетеси Наталі Лівицької-Холодної)

Протягом кількох останніх літ українська література зазнала відчутних втрат - пішли від нас у вічність визначні письменники діаспори Дмитро Чуб (Нитченко), Галя Мазуренко, Іван Кошелівець, Василь Барка, Лариса Мурович, Святомир Михайло Фостун, Ольга Петик-Хиляк, Яків Гудемчук, Андрій Легіт...Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)