Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс
Анатолій Анастасьєв. Потоки
Микола Братан. Гіркі експромти
Молода муза. Випуск 3
Іван Немченко. Світло надії
Братан М.І. Сила любові: Слово про Олеся Гончара

Олексюк О.В.

Кохання житиме вічно!

Лубчак В. Кохання житиме вічно! // Молода муза: Вип. 3. — К.–Херсон: Просвіта; Євшан-Зілля, 2009. — С. 51.

На нову збірку інтимної лірики від Олега Олексюка вимогливий херсонський читач, чесно кажучи, чекав уже давно. Адже більшість цікавих та оригінальних творів, котрі не раз передруковувалися у сучасних альманахах та звучали з вуст молодих читців під час різноманітних мистецьких заходів, ще до виходу “Трьох крапок” вже встигли знайти своїх шанувальників.

Частина уміщених у збірці віршів датована ще першими роками початку третього тисячоліття, але від того “Кохай, коли тебе також кохають”, “Межа” чи “Тільки ти” анітрохи не втратили своєї актуальності. Адже кохання, як і саме життя – вічне. І доки житимуть такі майстри художнього слова, як Олег Олексюк, доти ми кохатимемо. І робитимемо це витончено та оригінально!

Персоналії: 
Олегові Олексюку та його чистокриничанам

Немченко І.В. Олегові Олексюку та його чистокриничанам // Немченко І.В. Шлях на Снігурівку: Вірші. Драматичні поеми. — Київ-Херсон: Просвіта, 2014. — С. 138. 

 

Дитячій літературно-музичній лабораторії 
при Цюрупинській «Просвіті»

 

Усе здійсниться, все здійсниться
У долі «Чистої криниці» —
Плекає там зірки-таланти
Поет, просвітник і романтик.

 

Персоналії: 
Олег Олексюк. Від берега Я до пристані Ти
Береги та пристані лірики Олега Олексюка
Педченко В.В. Береги та пристані лірики Олега Олексюка // Молодь Херсонщини. — 2013. — №3 (22), жовтень. — [Рец на кн: Олексюк О.В. Від берега "Я" до пристані "Ти": Поезія. — К.–Херсон: Просвіта, 2013. – 104 с.]
Від ранків босоногого дитинства, туманних обріїв юності до полудня поетичного повноліття… Такий творчий шлях відомого українського поета-степовика Олега Олексюка.
Тому цілком доречним і логічним є видання нової збірки майстра слова «Від берега “Я” до пристані “Ти”», у багатьох поезіях якої він робить спробу черговий раз осмислити свої життєві й поетичні пріоритети та, видається, переходить той важливий для себе Рубікон, за яким – зріла і виважена майстерність досконалого лірика.
Книга має три цикли: “Мої береги”, “Мої хвилі”, “Мої пристані”. Це органічно та логічно, адже вже у назвах закодована глибинна сутність нестримного потоку дійсності, якого не оминути жодній людині.
Персоналії: 
Прагнення до краси і гармонії
Поети — вічні супутники свого народу і цілого людства.
Олег Олексюк — це неординарна, обдарована особистість, яка поєднує в собі чимало талантів: пише вірші, романи, повісті, оповідання, пісні, інструментальну музику, та насамперед допомагає розкривати творчість юних зірок.
Олег Васильович народився 21 квітня 1970 року в м. Цюрупинськ на Херсонщині в сім’ї робітників. Батько, Василь Миколайович Олексюк, працював газоелектрозварником на суднобудівному заводі в м. Херсоні, а мати Тетяна Петрівна Олексюк працювала мотальницею на ХБК — нині пенсіонери.
Персоналії: 
Кардіограма "Просвіти" Олешок

Історія створення та діяльності Олешківської "Просвіти" початку ХХ століття чекає на свого дослідника. Нині лише можна стверджувати, що вона існувала, і серед її активу значилися такі всесвітньовідомі особистості як Микола Куліш та Софія Русова.

Ці та багато інших видатних діячів вбачали у просвітницькій діяльності свій національний і громадянський обов'язок. Певна річ, бурхлива діяльність товариства в плані показу й пропагування національних надбань не подобалася ні царським ні совєтським режимам. Вони переслідували просвітян. Та дощенту зруйнував усі структурні ланки товариства на Україні більшовицький режим.

Персоналії: 


Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)